Zázemí pro děti a rodiče na FF UK

Svépomocné hlídání dětí v dětském koutku FF UK

Dovolujeme se Vám oznámit, že po půlroční odstávce a náročné rekonstrukci bude znovu otevřen dětský koutek Filozofické fakulty na hlavní budově. Nově budou jeho prostory sloužit také akademikům, zaměstnancům a studentům Právnické fakulty. Oficiální zahájení provozu dětského koutku proběhne ve středu 17. ledna 2018 za přítomnosti zástupců obou fakult.

Pro veřejnost pak plánujeme dětský koutek FF UK znovu otevřít se začátkem letního semestru.

Těšíme se naviděnou.

AKTUALITY:

14.12.2017 – Slavnostní otevření prostor dětského koutku za účasti zástupců Filozofické a Právnické fakulty proběhne ve středu 17. ledna 2018

11.12.2017 – Předpokládaný termín znovuzpřístupnění dětského koutku je polovina ledna 2018.

24.11.2017 – Doufáme, že po vánočních prázdninách budeme moci dětský koutek znovu otevřít.

20.11.2017 – Jakmile profesinálové koutek vysmýčí, můžeme tam nastěhovat nové vybavení, které nám správa budovy zakoupila.

8.11.2017 – Prostory dětského koutku byly v podstatě zrekonstruovány. V současné době čekáme na na potřebné revize a kulatá razítka.

19.10.2017 – Včera tj. ve St 18.10. započala rekonstrukce havárií poničených prostor dětského koutku. která by dle harmonogramu prací měla trvat zhruba 1 měsíc.

Dětský koutek na hlavní budově FF UK nabízí vhodný prostor pro krátkodobý odpočinek a pobyt dětí. Hlídání si je možné zajistit vlastními silami, případně může být zajištěno v rámci studijních praxí studenty/studentkami Katedry pedagogiky a Katedry sociální práce FF UK. Služby dětského koutku jsou poskytovány bezplatně a jsou nenárokové. Služby DK jsou poskytovány pouze studentům a pracovníkům Filozofické fakulty UK.

Jak postupovat:

1. Hlídání mohou využít všichni rodiče – studenti, akademici i ostatní pracovníci FF UK.

2. Seznamte s pravidly a povinnostmi uživatele DK, viz níže.

3. Po dohodě s koordinátorkou DK Klárou Foglarovou, tel.: 770 125 611 odevzdejte vyplněný a podepsaný registrační list dítěte, zásady pro rodiče a prohlášení o zpracování osobních údajů.

4. Pak už stačí jen domluvit samotné termíny hlídání – pro objednávku můžete využít buď webový rezervační systém webový rezervační systém nebo poslat email na níže uvedenou adresu.

Kontakt na koordinátorku DK (nejen pro sjednání hlídání):

Klára Foglarová

telefon: 770 125 611

email: koutek.ff@seznam.cz

web: webový rezervační systém

Dětský koutek:

Dětský koutek se nachází na hlavní budově FF UK v bočním vchodu z Kaprovy ulice (z podloubí) Fotogalerie dětského koutku.

Pravidla a formuláře:

a. pro všechny

Obecná pravidla

Provozní řád dětského koutku

b. pro rodiče

Nové zásady pro rodiče

Registrační karta dítěte

c. pro chůvy

Etický kodex chůvy

Zásady hlídání pro chůvy

Registrační list chůvy

Souhlas se zpracováním osobních údajů

Fotografie z dětského koutku:

Fotogalerie – zázemí pro děti a rodiče

Evropský sociální fond / Praha & EU: Investujeme do vaší budoucnosti

Dětský koutek byl zbudován a svépomocný model hlídání je provozován v rámci projektu “Podpora souladu rodinného a pracovního života rodičů-akademiků” financovaného v rámci Operačního programu Praha – Adaptabilita z Evropského sociálního fondu a spolufinancovaného Hlavním městem Prahou pod číslem CZ.2.17/2.1.00/32120. Webové stránky projektu najdete zde.