Studium

Informace pro studenty prvních ročníků (IT)

KONTAKT
LABORATOŘ VÝPOČETNÍ TECHNIKY

lvt@ff.cuni.cz
tel. +420 221 619 825

hlavní budova, místnost S148

Uživatelský účet

Pro přístup k jakýmkoliv IT službám na FF UK Vám byl při zápisu zřízen uživatelský účet. Základní informace pro přístup k počítačové síti a studijním informačním systémům najdete v dokumentu, který jste dostali při zápisu (ke stažení zde).

E-learning

Pro přístup k e-learningu musíte mít funkční uživatelský účet s nastaveným heslem (viz předchozí oddíl).

Detailní informace pro přístup k online přednáškám a e-learningovým zdrojům Vám u každého kurzu sdělí vyučující. Obecně se pro online přednášky používají následující platformy:

Microsoft Teams

Vyučující Vám emailem pošle webový odkaz k připojení se k online týmu, ve kterém bude probíhat přednáška. Uživatelské jméno zadáváte ve formátu uživatelské-jméno@ff.cuni.cz . Příklad: pokud je Vaše uživatelské jméno „novakja“ pak se do Teams hlásíte uživatelským jménem „novakja@ff.cuni.cz“ (vypadá jako emailová adresa).

Teams můžete používat ve webovém prohlížeči. Můžete si ale také stáhnout aplikaci pro PC, Mac, tablety nebo mobilní telefony (zde).

Detailní návod najdete zde.

Zoom

Při použití platfomy Zoom Vám vyučující pošle webový odkaz na přednášku. Stačí se v daný čas k přednášce připojit. Opět lze použít webový prohlížeč, případně aplikaci pro PC, Mac, tablety nebo mobilní telefony (zde).