Absolvent

Byly uděleny Státní ceny a Ceny Ministerstva kultury pro rok 2020: mezi laureáty jsou absolventi FF UK

29.10.2020

Státní ceny a Ceny Ministerstva kultury byly uděleny 28. října 2020. Mezi osmi laureáty jsou čtyři absolventi Filozofické fakulty UK. Oceněným srdečně blahopřejeme.

Online Letní škola programu East and Central European Studies (ECES) byla nominovaná na cenu STUDY IN

26.10.2020

Nominaci na cenu „STUDY IN za počin v oblasti internacionalizace“ podalo 17 projektů, do užšího výběru jich postoupilo šest. Vítěz bude vyhlášen na začátku prosince. Letní školu organizuje tým programu ECES.

Sedmý ročník Mezinárodního dne archeologie na FF UK se koná online

26.10.2020

Mezinárodní den archeologie se každoročně odehrává třetí sobotu v říjnu jako oslava archeologie. Letos se na FF UK poprvé pořádal ve virtuálním prostředí. Odborníci připravili osm videí, která představují vybraná historická a archeologická témata.

Aktuální výběrová řízení: FF UK vypisuje výběrová řízení na pozice akademických i technickohospodářských pracovníků

12.10.2020

Ústav jazyků a komunikace neslyšících | Ústav východoevropských studií | ředitel/ředitelka Jazykového centra

Tlumočila ve finském úložišti jaderného odpadu i pilotům Formule 1. Za popularizaci finského jazyka a kultury získala dr. Lenka Fárová Řád finského lva

8.10.2020

Významné finské státní vyznamenání Řád finského lva v kategorii rytíř I. třídy udělil Lence Fárové prezident Finské republiky Sauli Niinistö. Ocenění, které se uděluje od roku 1942, získala vedoucí oddělení finských studií na FF UK za záslužnou práci na propagaci finského jazyka a kultury a šíření povědomí o finské literatuře v České republice.

Tiskové zprávy

Akreditovanou učitelskou kvalifikaci nabízejí také odborné fakulty UK

24.4.2020

Vedení tří fakult Univerzity Karlovy, Filozofické, Matematicko-fyzikální a Přírodovědecké, považují za svou povinnost upozornit na obsahovou nepřesnost ve zprávě, kterou vydala ČTK 20. 4. 2020 s titulkem „Výbor doporučil hlasovat pro zpřístupnění učitelství nepedagogům“.

Před sto lety oficiálně ukončila první světovou válku. Výročí podpisu Versailleské mírové smlouvy si historici připomenou na mezinárodní konferenci

16.9.2019

Vědeckou konferenci s názvem „The Frustrated Peace? The Versailles Treaty and its Political, Social and Economic Impact on Europe“ pořádá Ústav světových dějin FF UK a Historický ústav AV ČR ve dnech 26. a 27. září v Černínském paláci. Jejím cílem bude představit nové pohledy na význam smlouvy, která měla zásadní vliv na poválečné uspořádání Evropy a světa.

Na Filozofické fakultě UK začíná jedinečný mezinárodní projekt zaměřený na téma migrace a modernity

11.9.2019

Univerzita Karlova je připravila společně se čtyřmi dalšími prestižními evropskými univerzitami – Universidade do Porto, Freie Universität Berlin, Université Paul-Valéry Montpellier 3 a University of Kent.

Český egyptologický ústav FF UK bude udělovat ochrannou známku Prověřeno v poušti

13.8.2019

Novou ochrannou známku budou moci získat výrobky a technologie, které obstojí v extrémních podmínkách české archeologické koncese v egyptském Abúsíru a expedic v Súdánu.