Pro zaměstnance

Rychlé odkazyAktuality

Univerzita nanečisto: středoškoláci si mohou vyzkoušet studium na Filozofické fakultě UK na kurzu nebo na stáži

21.8.2018
iForum: Filozofická fakulta UK připravila pro studenty středních škol třídenní kurz a možnost účastnost se stáže na vybraném ústavu. Zájemci o studium si tak vyzkouší, jak může vypadat jejich budoucí studium.

ECES Scavenger Hunt: Studenti FF UK ukáží zahraničním studentům Prahu v orientační hře

21.8.2018
Studenti, kteří se domluví anglicky a orientují se v Praze, se do 24. srpna mohou přihlásit jako průvodci zahraničních studentů, pro které je 5. září připraveno odpoledne s aktivitami zaměřenými na poznávání Prahy.

Výběrová řízení FF UK | léto 2018

21.8.2018
FF UK vypisuje výběrová řízení na pozice akademických i technickohospodářských pracovníků.

Univerzita Karlova obhájila výborné umístění v dalších dvou mezinárodních žebříčcích

16.8.2018
UK: Univerzita Karlova obhájila své hodnocení v prestižních mezinárodních žebříčcích vysokých škol. Podle nejnovějšího vydání Academic Ranking of World Universities se umístila v první třetině třetí stovky hodnocených univerzit, v Tchajwanském rankingu se umístila na konci druhé stovky.

O Janu Palachovi s historikem Petrem Blažkem

16.8.2018
UK: V souvislosti s výročím sedmdesátých Palachových narozenin (11. srpna) poskytl historik Petr Blažek rozhovor, v němž uvedl řadu nových, dosud nepublikovaných skutečností, jako např. o Palachově zálibě ve zbraních, touze stát se hrdinou již od dětství, plánu k obsazení Českého rozhlasu či o úvahách o zastřelení sovětského vojáka.