Studium

Tiskové služby

KONTAKT
LABORATOŘ VÝPOČETNÍ TECHNIKY

lvt@ff.cuni.cz
tel. +420 221 619 825

hlavní budova, místnost S148

Tiskové a kopírovací služby na FF UK

Od 1.února 2017 poskytuje tiskové a kopírovací služby v budovách FF UK firma Kyocera Document Solutions na strojích značky Kyocera. Služby neposkytuje FF UK.

(Do 31. 1. 2017 poskytovala kopírovací služby společnost Konica Minolta Business Solutions Czech. Dne 1. 2. 2017 došlo k přeinstalaci systémů a kopírovací služby. Zůstatek kreditu byl převeden automaticky k novému poskytovateli.)

KYOCERA_Brand_Symbol_2012_Vertical_4cMyQ_logo

 

Ceník a umístění strojů

Návod pro MyQ integrovaný terminál

Dobíjení kreditu

pro tisk a kopírování na strojích potřebujete kredit, který si můžete dobít buď přes WebPay po přihlášení na stránku https://myq.ff.cuni.cz, nebo na dobíjecím automatu umístěném v Knihovně Jana Palacha.

Návod pro nabití kreditu službou WebPay

Správa tiskových úloh MyQ

Na adrese https://myq.ff.cuni.cz můžete po přihlášení vaším uživatelským jménem a heslem (stejné jako do SIS/CAS ) sledovat a mazat své úlohy.

Tisk z PC

Po poslání tiskové úlohy z PC na tiskárnu (tiskárna MyQ) je úloha zařazena do fronty, kde setrvá až do chvíle, kdy přijdete k tiskárně a povolíte tisk přiložením studentského průkazu – úlohu je možné si vyzvednout u kterékoliv tiskárny.

Tisk je plně samoobslužný. Tiskovou úlohu si může vyzvednout jen uživatel, který ji poslal na tisk. Úlohy se ve frontě archivují 48 hodin.

Tisk přes webové rozhraní

Nově můžete soubor (ve formátu: pdf, bmp, doc, docx, jfif, jpe, jpeg, jpg, mime, odp, ods, odt, png, ppt, pptx, tif, tiff, txt, xls, xlsx) nahrát přímo ze svého notebooku, mobilního telefonu nebo tabletu na stránce https://myq.ff.cuni.cz. Pro přihlášení do systému je stejné heslo jako do SIS/CAS. Soubor se vytiskne celý, nelze omezit počet stran! Lze nastavit barevný/černobílý tisk, jednostranný/oboustranný tisk a počet kopií.Omezen výběr fontu tisku.

Tisk z USB

Lze tisknout dokumenty ve formátu PDF a JPG. Pro ukládání scanu je třeba, aby byl souborový systém na flash disku ve formátu FAT32.

Skenování

Na strojích je možné i skenovat. Skenovat můžete buď na flash disk nebo do e-mailu, který máte nastavený v CAS. Při skenování do emailu soubor menší než 8MB přijde jako příloha emailu, větší soubor jako odkaz ke stažení.

Vrácení nevyčerpaného kreditu

Je možné po celou dobu studia. Po ukončení studia si zůstatek vyberte co nejdříve, nejpozději však 1 měsíc po SZZK. Kredit se vrací převodem na účet pouze v rámci ČR, na základě vyplněného formuláře. Vyplněný, podepsaný a naskenovaný formulář pošlete na adresu info.cz@dcz.kyocera.com Nebo osobně v sídle firmy Kyocera na adrese – Harfa Office Park, Českomoravská 2420/15, 19000 Praha 9.

V případě jakýchkoli problémů kontaktujte LVT na tel. 221 619 825, email: lvt@ff.cuni.cz, odpovědná osoba: Ondřej Staněk.