Studium

Microsoft Teams – návod pro externí studenty

Pokud jste externí student – tj. student jiné fakulty UK, jiné VŠ apod., který nemá přiřazené uživatelské jméno username@ff.cuni.cz – postupujte pro připojení ke vzdálené výuce pomocí platformy Microsoft Teams následujícím způsobem:

1. Vyučující vás musí přidat do týmu pod vaší e-mailovou adresou.

Kontaktujte vyučujícího, aby vás přidal do výukového týmu pod vaší (soukromou) e-mailovou adresou (např. mujtestbat@gmail.com) do týmu.

2. Na vaši e-mailovou adresu vám přide pozvánka do týmu.

Na vaší e-mailovou adresu vám přijde pozvádnka do týmu. Kliněte na „Open Microsoft Team“.

Pokud se neobjeví možnost založení účtu (viz bod 3), doporučujeme zkopírovat odkaz, spustit internetový prohlížeč v anonymním (privátním) módu a pak do něj vložit odkaz.

3. Založení účtu

Ukáže se vám informace, že nemáte pod touto e-mailovou adresou účet, a můžete si ho založit.

Pokračujte dále, zvolte si heslo a vyplňte další požadované údaje.

4. Přihlaste se k přednáškám.

Následně se na online přednášky v Teams na FF UK můžete přihlašovat svým emailem a heslem, které jste si zvolil(a).

Zapomenuté heslo

Pokud jste je svému účtu do Teams vedenému na osobní e-mail zamněli heslo, postupujte následovně
(heslo do systému Teams je nezávislé na heslu, kterým se hlásíte do své e-mailové schránky):

1. Zvolte obnovu hesla

Na přihlašovací stránce do Teams zvolte „Nezdařil se přístup k účtu?“

2. Zvolte typ účtu – „Osobní“.

3. Zadejte název účtu (váš osobní e-mail), ke kterému chcete obnovit heslo

Postupujte dál podle pokynů na tomto webu

Podpora elearningu
elearning@ff.cuni.cz