Studium

lvt@ff.cuni.cz
tel. +420 221 619 825

hlavní budova, místnost S148

Připojení k výuce – externí studenti

Pokud jste externí student – tj. student jiné fakulty UK, jiné VŠ apod., který nemá přiřazené uživatelské jméno username@ff.cuni.cz – postupujte pro připojení ke vzdálené výuce pomocí platformy Microsoft Teams následujícím způsobem:

1. Vyučující Vás musí přidat do týmu pod Vaší emailovou adresou.

Kontaktujte vyučujícího, aby Vás přidal do výukového týmu pod Vaší (soukromou) emailovou adresou (např. mujtestbat@gmail.com) do týmu.

2. Na vaši emailovou adresu Vám přide pozvánka do týmu.

Na vaší emailovou adresu Vám přijde pozvádnka do týmu. Kliněte na „Open Microsoft Teams“.

Pokud se neobjeví možnost založení účtu (viz bod 3), doporučujeme zkopírovat odkaz, spustit internetový prohlížeč v anonymním (privátním) módu, a pak vložit odkaz do něj.

3. Založení účtu

Ukáže se Vám informace že nemáte pod touto emailovou adresou účet a můžete si ho založit.

Pokračujte dále, zvolte si heslo a vyplňte další požadované údaje.

4. Přihlaste se k přednáškám.

Následně se na online přednášky v Teams na FF UK můžete přihlašovat svým emailem a heslem, které jste si zvolil(a).

Zapomenuté heslo – externí studenti

Pokud jste je svému účtu do Teams vedenému na osobní email zamněli heslo, postupujte následovně.
(Heslo do systému Teams je nezávislé na heslu, kterým se hlásíte do své mailové schránky).

1. Zvolte obnovu hesla

Na přihlašovací stránce do Teams zvolte „Nezdařil se přístup k účtu?“

2. Zvolte typ účtu – „Osobní“.

3. Zadejte název účtu (Váš osobní email) ke kterému chcete obnovit heslo.

Postupujte dál podle pokynů na tomto webu. Na Váš email bude odeslán kód, který vložíte na stránku. Následně Vám bude umožněna změna hesla.