Studium

Eduroam

KONTAKT
LABORATOŘ VÝPOČETNÍ TECHNIKY

lvt@ff.cuni.cz
tel. +420 221 619 825

hlavní budova, místnost S148

WiFi připojení notebooků k síti EDUROAM

Bezdrátová síť EDUROAM je univerzitní a vědeckou sítí, ke které se mohou připojit studenti a zaměstnanci většiny evropských univerzit a vědeckých pracovišť s přihlašovacími údaji získanými na své domovské univerzitě.

Přihlašovací údaje

Přihlašovací údaje lze nastavit pomocí uživatelského účtu v Centrální autentizační službě v sekci „Další účty“ pod záložkou „Nastavit heslo pro eduroam realm cuni.cz“.

Návody pro připojení k WiFi síti EDUROAM

  • Pro připojení k síti EDUROAM použijte nástroj CAT (Windows 10, Android 4,3 a vyšší, Apple iOS, Apple OS X).
  • Další návody na připojení k Wifi síti EDUROAM vydané ÚVT UK.

Umístění AP

Často kladené otázky týkající se připojení k WiFi:

Nejde mi nastavit připojení k Eduroam

Pečlivě si projděte výše uvedený návod pro Váš operační systém, který je ověřený a mnoha jiným uživatelům funguje.

Povinností LVT je dohlížení na provoz systému Eduroam a řešení problémů s připojením notebooků a zařízení v majetku FF UK. LVT nemá povinnost řešit případné problémy s připojením soukromých zařízení.

V místnosti kde pracuji je slabý signál.

Bezdrátovou sítí je pokryta většina chodeb hlavní budovy FF UK, některá místa v Celetné a ve Šporkově paláci. Jedná se ovšem o historické budovy s velmi silnými zdmi, tudíž s velmi různorodým šířením wifi signálu. Pokud v místě, kde pracujete, není signál, můžete poslat email na adresu lvt@ff.cuni.cz , aby s touto lokací bylo počítáno při dalším zlepšování pokrytí v budoucnosti. Termín realizace však není možné zaručit.

Kdo všechno může používat Wifi připojení na FF UK?

Bezdrátové připojení k síti na FF UK mohou využívat všichni zaměstnanci, členové akademické obce UK nebo jiné univerzity či výzkumné instituce zapojené do projektu EduRoam ).

WIFI síť FF-VISITORS

Tato síť je určena pro připojení účastníků konferencí. Zaměstnanci najdou informace o zřízení přístupu do této sítě pro účastníky konferencí na Intranetu.

Pro jiné hosty na FF je možné používání této sítě tak, že po připojení k ní zadají na vyzvání své telefonní číslo a na to jim pak přijde SMS s heslem.