Studium

Tiskové služby a kopírovací služby

Od 1. února 2017 poskytuje tiskové a kopírovací služby v budovách FF UK firma Kyocera Document Solutions na strojích značky Kyocera. Služby neposkytuje FF UK.

Dobíjení kreditu

Pro tisk a kopírování na strojích potřebujete kredit, který si můžete dobít buď přes WebPay po přihlášení na stránku myq.ff.cuni.cz nebo na dobíjecím automatu umístěném v Knihovně Jana Palacha.

Návod pro nabití kreditu službou WebPay

Ceník a umístění strojů

Tisk

Návod pro MyQ integrovaný terminál reprografických strojů

Soubory můžete nahrát přímo ze svého notebooku, mobilního telefonu nebo tabletu do webové aplikace myq.ff.cuni.cz. Pro přihlášení do systému použijte stejné přihlašovací údaje jako do SIS/CAS. Lze nastavit barevný/černobílý tisk, jednostranný/oboustranný tisk a počet kopií. V aplikaci můžete po přihlášení vaším uživatelským jménem a heslem sledovat a mazat své úlohy.

Soubor se vytiskne celý, nelze omezit počet stran!

Povolené formáty: pdf, bmp, doc, docx, jfif, jpe, jpeg, jpg, mime, odp, ods, odt, png, ppt, pptx, tif, tiff, txt, xls, xlsx.

Po poslání tiskové úlohy z PC na tiskárnu (tiskárna MyQ) je úloha zařazena do fronty, kde setrvá až do chvíle, kdy přijdete k tiskárně a povolíte tisk přiložením studentského průkazu – úlohu je možné si vyzvednout u kterékoliv tiskárny.

Tisk je plně samoobslužný. Tiskovou úlohu si může vyzvednout jen uživatel, který ji poslal na tisk. Úlohy se ve frontě archivují 48 hodin.

Lze tisknout dokumenty ve formátu pdf a jpg. Pro ukládání scanu je třeba, aby byl souborový systém na flash disku ve formátu FAT32.

Na strojích je možné i skenovat. Skenovat můžete buď na flash disk nebo do e-mailu, který máte nastavený v CAS. Při skenování do emailu přijde soubor menší než 8MB jako příloha e-mailu, v případě většího souboru dorazí odkaz ke stažení.

Je možné po celou dobu studia. Po ukončení studia si zůstatek vyberte co nejdříve, nejpozději však 1 měsíc po SZZK. Kredit se vrací převodem na účet pouze v rámci ČR, na základě vyplněného formuláře. Vyplněný, podepsaný a naskenovaný formulář pošlete na adresu info.cz@dcz.kyocera.com, nebo osobně v sídle dodavatele tiskových služeb, firmy KYOCERA Document Solutions Czech s.r.o  na adrese – Harfa Office Park, Českomoravská 2420/15, 19000 Praha 9.

Kontakty

Laboratoř výpočetní techniky
náměstí Jana Palacha 1/2, Praha 1
Místnost S148

Kontakty na pracovníky

lvt@ff.cuni.cz
tel.: +420 221 619 825