Čtením k demokratickému myšlení: workshop pro lektory studentů SŠ a odborných učilišť

Chcete se dozvědět, jak zprostředkovat tradiční texty i aktuální zpravodajství svým budoucím žákům a studentům?

Přemýšlíte, jak naučit současné studenty a budoucí voliče kriticky číst a myslet?

Nevíte, jak motivovat studenty k diskuzi a kritickému úsudku?

Přihlaste se na seminář Čtením k demokratickému myšlení, který pro Vás připravila společnost Svět knihy v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou.

Máme pro vás připravené lekce k textům, které patří do literárního kánonu, i k textům publicistickým. V lekci s beletristickým dílem budete mít příležitost vyzkoušet si metodu „FILOZOFIE PRO DĚTI“. Kromě toho obdržíte i další metodologické postupy pro práci s vybranými ukázkami, kde pozorný čtenář může odhalit populistické či demagogické myšlenky.

Na aktuální publicistice si vyzkoušíte, jak rozpoznat argumentační fauly současné politické reprezentace i reklamní lobby. Seznámíte se s interaktivními technikami, které můžete využít ve výuce českého jazyka a literatury, občanské výchovy i jiných předmětů.

Zároveň si provedeme analýzu lekcí, abyste po absolvování semináře byli schopni s texty, ať už literárními či publicistickými, co nejlépe pracovat.

Na výběr máte ze dvou termínů:

pondělí 21. 11 2017 nebo úterý 22. 11. 2017 vždy od 10:00 do 15:00 hodin.

Na každý den kapacita omezena na 20 účastníků!

Knihy budou pro účastníky k dispozici.

Prosíme o vyplnění přiložené přihlášky do 16. listopadu a zaslání zpět na adresu: info@rostemesknihou.cz

Jana Chalupová – Svět knihy, s.r.o.

+ 420 224 498 464

+420 603 439 943

závazná přihláška

Podrobnosti události