Srdečně zveme na přednášku prof. Heinricha Meiera (prof. filosofie na universitě v Mnichově a ředitel Carl Friedrich von Siemens Stiftung) na téma „Carl Schmitt and Leo Strauss: Re-enacting the Confrontation of Political Theology and Political Philosophy“, která se uskuteční 12. 6. 2014 v 18.00 hod. v Goethe-Institutu Praha (Masarykovo nábřeží 32, Praha 1), 2. poschodí. Přednáška je v angličtině, diskuse v němčině a angličtině.

Heinrich Meier jako první interpret podrobil tři verze Schmittova nejslavnějšího spisu Pojem politična důkladné analýze a ukázal, že filosofická provokace Leo Strausse přiměla Schmitta k tomu, aby svou politickou teologii nejzřetelněji zformuloval ve třetí a poslední verzi spisu z roku 1933.

Podrobnosti události

Začátek události
12. 6. 2014 18:00 - 20:00
Masarykovo nábřeží 32, Praha 1 (Goethe-Institut Praha)