Metody výuky a testování cizích jazyků: dvanáctý ročník mezinárodní konference pro odbornou veřejnost

Přední evropští odborníci se sejdou v Poděbradech

Výzkumné a testovací centrum (VTC) Ústavu jazykové a odborné přípravy Univerzity Karlovy pořádá již dvanáctý ročník mezinárodní konference pro odbornou veřejnost, tentokrát na téma: Metody výuky a testování cizích jazyků.

V lázeňském městě Poděbrady se ve dnech 21.–22.6.2016 sejdou odborníci na výuku cizích jazyků i češtiny jako cizího jazyka z České republiky, Německa, Polska, Slovenska, Ukrajiny, Velké Británie i dalších zemí. Svou účast prozatím potvrdili zástupci takových institucí, jako je Freiburská univerzita, která se pravidelně umisťuje na předních místech žebříčku v hodnocení německých vysokých škol, Uniwersytet Warszawski s více jak stoletou zkušeností s výukou slavistiky, nejstarší slovenská vysoká škola Univerzita Komenského v Bratislavě a čtvrtá nejstarší univerzita anglicky mluvícího světa University of Glasgow.

„Těší nás stoupající počet účastníků i prezentujících, který je dokladem toho, že si konference za poslední desetiletí získala dobré jméno a pevné místo v kalendáři odborné veřejnosti,“ sděluje PhDr. Pavel Pečený, vedoucí VTC, autor známých učebnic českého jazyka pro cizince a jeden z vystupujících řečníků na pravidelných mezinárodních konferencích v Poděbradech.

Jako zástupce ze slovanských řad vystoupí např. PhDr. Eva Složilová, M.A., přední odbornice na jazykové testování v ČR.

Citlivý výběr aktuálních témat, profesionalita, sdílení – to jsou hlavní atributy všech konferencí organizovaných od roku 2005 VTC ÚJOP v Poděbradech. I díky těmto konferencím se čeština jako cizí jazyk profiluje již řadu let jako velmi dynamický a progresivní obor aplikované lingvistiky. Význam konference ale hranice tohoto oboru daleko přesahuje; v českém kontextu není mnoho podobných platforem, na nichž by se téma testování diskutovalo napříč jazyky, napříč testovacími i vzdělávacími systémy,“ říká Složilová.

Návštěvníci se mohou těšit nejen na odborné přednášky, nabitý program a příjemné prostředí poděbradského zámku, ale také na workshopy a zajímavé debaty v češtině, slovenštině a angličtině.

(tisková zpráva ze dne 31. 3. 2016)

Podrobnosti události

Začátek události
21. 6. 2016 0:00