FF UK proti genderově podmíněnému násilí

Iniciativa Nahlas a Studentská rada FF UK vás srdečně zvou na společné setkání u příležitosti představení ombudsmanky FF UK a dalších chystaných i zavedených změnách na FF a UK. Součástí programu bude debata o genderově podmíněnému násilí ve vysokoškolském prostředí a jeho prevenci.

Zaměříme se především na přístupy v prostředí FF UK, ale také na úrovni Univerzity Karlovy. Jaká je role ombudsmanky? K čemu slouží a jak funguje platforma Nenech to být? Co se ve věci řešení genderově podmíněného násilí na fakultě za poslední akademický rok změnilo, a jaké jsou plány do budoucna? Jak budovat bezpečné studijní prostředí a efektivně docházet ke kulturní a institucionální změně ve věcech sexualizovaného násilí, obtěžování a nevhodného chování?

Debata bude představovat příležitost seznámit se s osobami, jimž bude možné ve fakultní aplikaci Nenech to být adresovat podněty. Uvítáme také dr. Marii Vymazalovou, která na debatě představí změny v rámci UK.

Na tyto a mnohé další otázky budou odpovídat hostky:

• dr. Andrea Hudáková – pedagožka, externí spolupracovnice v Centru Carolina a proděkanka pro studium a přijímací řízení FF UK
  • dr. Eva Lehečková – lingvistka a děkanka FF UK
  • Pavla Špondrová – právnička, socioložka a ombudsmanka FF UK
  • Anna Schubertová – doktorandka na Ústavu české literatury a komparatistiky FF UK, členka akademického senátu FF UK a Iniciativy Nahlas
  • dr. Marie Vymazalová – členka oddělení kolegia rektorky pro sociální záležitosti a udržitelný rozvoj UK

Moderace se ujme Václav Sklenář, doktorand na Ústavu filosofie a religionistiky FF UK a člen Iniciativy Nahlas

Podrobnosti události

Začátek události