Česko a Ukrajina: od podpory ke strategii

U příležitosti blížícího se výročí ruské agrese pořádá Fakulta sociálních věd UK konferenci, na níž budou o tématu diskutovat akademici působící v Expertní skupině pro Ukrajinu s externími odborníky. Konference je cílena na akademickou obec a odbornou veřejnost. Uskuteční se 21. února od 14:00 v Modré posluchárně. Konferenci pořádá Expertní skupina pro Ukrajinu při FSV UK.

Veškeré informace o konferenci najdete zde.

Před necelým rokem zahájilo Rusko nevyprovokovaný frontální útok proti Ukrajině. Vedle praktické pomoci ukrajinským akademikům a studentům reagovala FSV UK na tuto agresi vytvořením Expertní skupiny pro Ukrajinu (ESU). Ta od května 2022 nabízí interdisciplinární reflexi a návrhy politik v různých oblastech ovlivněných válkou. U příležitosti blížícího se smutného výročí ruské agrese pořádá Fakulta sociálních věd konferenci, na níž budou o tématu diskutovat akademici působící v ESU s externími odborníky.

Podrobnosti události

Začátek události