České finále prestižní oxfordské soutěže Map the System na Univerzitě Karlově

Finále se uskuteční v pondělí 25. dubna 2023 od 16 hod. osobně v Kampusu Hybernská a online. V rámci večera představí soutěžní týmy aktuální společenská a environmentální témata, která zpracovávaly, a bude prostor i na diskuzi s publikem. V soutěži je 5 týmů z Univerzity Karlovy, ten vítězný bude reprezentovat univerzitu na mezinárodní úrovni.

Letošní témata jsou:

• Jaké jsou překážky vstupu do vědy a výzkumu? (PF, KTF),
  • Nárůst obezity v ČR (PřF, ETF, FF, 3.LF),
  • Trauma a porod v ČR (PřF, FF, FZS UPCE),
  • Rozpor mezi globální tvorbou ekologické zátěže a jejími lokálními dopady (PřF),
  • Stagnace eurointegrace Albánie (FF).

REGISTRACE pro osobní i online účast naleznete zde. Vzhledem ke kapacitě prostoru je registrace nutná.

Univerzitní web soutěže
Hlavní web soutěže
Událost na Facebooku

Co je soutěž Map the System?

Soutěž pořádá Skoll Centre for Social Entrepreneurship na Oxfordské univerzitě a účastní se jí týmy z 60+ univerzit po celém světě. Na Univerzitě Karlově je druhým rokem. Hlavním tématem je systémové myšlení a jeho aplikace při řešení výzev současného světa.

Soutěžní týmy pomocí nástrojů systémového myšlení odhalují příčiny a důsledky společenských nebo environmentálních výzev a mapují systémy – nastavení společnosti, ekonomiky, politiky apod. –, jejichž chování napomáhá vzniku daných problémů. Více si přečtěte na webu.

Podrobnosti události

Začátek události
25. 4. 2023 16:00 - 19:00
Kampus Hybernská & online