Zhanna Nemtsova: Weaponizing the Media / Žanna Němcovová: Média jako zbraň FILM&DEBATE

Chcete vědět, jak vypadá propaganda v Rusku? Jaké informace se dostávají k občanům z televize a internetu? Přijďte na film a debatu s Žannou Němcovovou, ruskou novinářkou, dcerou vloni zavražděného opozičního politika Borise Němcova.

Přednáška se koná ve středu 11. 5. od 18.00 v Modré posluchárně Univerzity Karlovy v Praze. Organizuje Prague Civil Society Centre ve spolupráci s Filozofickou fakultou UK a Východoevropským klubem. Debata proběhne v angličtině s českým překladem.

Žanna Němcovová je ruská novinářka a aktivistka, dcera zavražděného ruského opozičního lídra Borise Němcova. Od smrti svého otce v roce 2015 žije Žanna v Německu, kde pracuje jako reportérka a moderátorka zpravodajství pro redakci Deutsche Welle v Bonnu. Založila Nadaci Borise Němcova, která podporuje rozvoj Ruska jako „civilizovaného a prosperujícího státu“. Žanna je nositelkou polské Ceny Solidarity, letos v březnu převzala z rukou amerického ministra zahraničí Johna Kerryho cenu „International Woman of Courage Award“. Její kniha Wake Up Russia (Probudit Rusko) byla publikována v Německu v únoru letošního roku.

Vstup volný.

Podrobnosti události

Začátek události
11. 5. 2016 18:00