Vzpomínky na Listopada: Jan Burian

Jan Burian a František Listopad se před lety několikrát setkali v Lisabonu, střípky najdeme v knize Výlet do Portugalska. Pojilo je přátelství a podobné poetické naladění. Básník a písničkář Jan Burian nám v rozhovoru s portugalistkou Karolinou Válovou připomene, s jakým elánem žil František Listopad svůj mezinárodní život.

Druhý literární večer projektu 100 František/Jorge Listopad se koná ve čtvrtek 3. června od 19:00 v přednáškovém sále 3D Kampusu Hybernská (Hybernská 4, Praha 1). Svou účast prosím potvrďte na e-mailu info@institutocamoes-praga.cz a doneste si potvrzení o negativním antigenním/PCR testu, o očkování nebo o nedávném prodělání covid-19. Vzhledem k omezené kapacitě prostor bude několik dní po události k dispozici také videozáznam rozhovoru.

Literární večer proběhne v českém jazyce a pořádá jej oddělení Portugalistiky na FF UK v Praze společně s Portugalským centrem Camões, I.P. v Praze.

▪️▪️▪️

Memórias de Listopad: Jan Burian

Jan Burian e Jorge Listopad encontraram-se várias vezes em Lisboa há anos, podemos encontrar alguns trechos desses encontros no livro Uma Viagem a Portugal. Partilharam uma amizade e uma disposição poética comum. Numa entrevista com Karolina Válová, o poeta e cantor-compositor Jan Burian recorda-nos o fôlego com que František Listopad viveu a sua vida internacional.

A segunda noite literária do projeto 100 František/Jorge Listopad terá lugar na quinta-feira, 3 de Junho, às 19:00 no Salão de Conferências 3D do Kampus Hybernská (Hybernská 4, Praga 1). Por favor, confirme a sua presença enviando um e-mail para info@institutocamoes-praga.cz e traga prova de um teste de antigénio/PCR negativo, vacinação ou infeção por covid-19 recente. Devido à limitação do espaço, uma gravação vídeo da palestra ficará também disponível alguns dias após o evento.

A noite literária terá lugar em checo e é organizada pelo Departamento de Estudos Luso-Brasileiros da Faculdade de Letras da Universidade Carolina de Praga, em parceria com o Camões – Centro de Língua Portuguesa em Praga.

Podrobnosti události

Začátek události
3. 6. 2021 19:00
Kampus Hybernská