Výstava k 55. výročí úmrtí Jiřího Levého

Ústav translatologie FF UK za podpory Státního fondu kultury České republiky a Zastoupení Evropské komise v České republice připravuje výstavu týkající se osobnosti Jiřího Levého (1926–1967), a to při příležitosti 55 let, jež nás dělí od jeho předčasného úmrtí. Výstava a vernisáž proběhnou 4. listopadu od 11 hodin ve vestibulu Šporkova paláce.

Levého kultovní dílo, Umění překladu, dodnes patří nejen do knihovny každého studenta oboru překladatelství, ale nabízí rovněž cenný zdroj informací všem, kteří se o překlad rozhodnou rozšířit své profesní či zájmové portfolio.

Výstava prozradí, jak Umění překladu vznikalo, do kterých jazyků bylo přeloženo a co se z rukopisů nikdy nedostalo do tisku. Nabídne také unikátní pohled na Levého archivní pozůstalost, která obsahuje nejen rukopisy k jeho klíčovým translatologickým studiím a publikacím, ale ukazuje Levého hned v několika dimenzích – jako nadšeného studenta, inspirativního vědce, zapáleného pedagoga a v neposlední řadě také činorodého organizátora osvětových akcí k překladatelské praxi.

Výstava a vernisáž proběhnou za podpory Státního fondu kultury České republiky a Zastoupení Evropské komise v České republice.

Podrobnosti události

Začátek události