From Russia With Cash / Korupční pozdravy z Ruska – Natalie Sedletska

Chcete vědět, jak oligarchové z Ruska i mimo něj perou špinavé peníze v Evropě s pomocí evropských realitních makléřů a právníků? Ukrajinská novinářka Natalie Sedletska odhaluje, jak se evropské banky a nemovitosti staly preferovanými způsoby spoření pro autokraty z celého světa. Přijďte na film a debatu 31. 3. od 18:00 do Galerie Lucerna. Organizuje Prague Civil Society Centre a Filozofická fakulta Univerzity Karlovy. Debata proběhne v angličtině s českým překladem.

Want to know how oligarchs from Russia and beyond launder money in Europe, with the help of European real estate agents and lawyers? Ukrainian journalist Natalie Sedletska is uncovering how European banks and real estates have become a saving box for autocrats from around the world. Join the event on 31. 3. 18:00, Lucerna Gallery. Organized by the Prague Civil Society Centre and Faculty of Arts of Charles University. The debate will be held in English with Czech translation.

———

Natalie Sedletska je ukrajinská novinářka odhalující korupci ve vrcholové politice a ve vládních agenturách. Účinkovala jako tajná reportérka v britském dokumentárním filmu z roku 2015 „Korupční pozdravy z Ruska“ o nelegální činnosti ruských kupců na trhu s luxusními nemovitostmi v Londýně. Film vyvolal politický rozruch v Británii, premiér David Cameron slíbil, že se „Spojené království nesmí stát bezpečným útočištěm pro špinavé peníze z celého světa“. Její týdenní televizní pořad „Schemes: Corruption in Details” (Intriky: korupce v detailu) je jedním z nejsledovanějších pořadů na ukrajinské televizi UA:First.

Natalie Sedletska is a Kiev-based TV journalist investigating corruption among senior politicians and government agencies. She posed as an undercover reporter in the high-profile 2015 UK documentary “From Russia with Cash” on illegal deals by Russian buyers in London`s high-end property market. The film caused a political stir in Britain, with Prime Minister David Cameron vowing that “the UK must not become a safe haven for corrupt money from around the world”. Natalia`s weekly TV show „`Schemes`: Corruption in Details” is one of the most-watched programmes on Ukraine`s UA:First television.

Podrobnosti události

Začátek události
31. 3. 2016 18:00
Štěpánská 61, Praha 1 (Galerie Lucerna)