Pride Month: Teplo z patriarchátu – Homosexualita v literárních dílech současných německy píšících autorů s migračním pozadím

Filozofická fakulta UK zve na workshop dr. Karla Miky z Jazykového centra FF UK v rámci přednáškového cyklu Pride Month, který se bude konat v úterý 13. června 2023 od 18:00 na hlavní budově FF UK v místnosti P300.

V rámci workshopu se posluchači seznámí se čtyřmi současnými německy píšícími autory s migračním pozadím, kteří ve svých biografických románech reprezentují homosexuální identitu. Kromě typických aspektů migrační literatury a literatury spojené s vyrovnáním se s vlastní odlišnou sexuální orientací/identitou se zaměříme na země původu vybraných autorů, konkrétně bývalou Jugoslávii, bývalý SSSR, Srí Lanku a Turecko. Diskutovat budeme o stereotypech, tradicích a zvyklostech, rodinných konceptech a patriarchálním vnímání společnosti, které ve značné míře ovlivňují protagonisty zvolených románů. Migrace a homosexualita jsou dva velké fenomény v literatuře, při jejichž kombinaci se nejedná pouze o vyrovnání se s vlastní sexuální orientací, ale právě migrační pozadí hraje velmi významnou roli ve vývoji postav.

Podrobnosti události

Začátek události
13. 6. 2023 18:00
Filozofická fakulta UK, nám. Jana Palacha 1/2, Praha 1 (místnost P300)