Představení diplomové práce „Černý Petr“

Spolek studentů historie FFABULA se vrací k formátu prezentování čerstvě obhájených závěrečných prací. Tento semestr jej započne Otmar Beneš se svým diplomovým projektem „Černý Petr“: Čestný štít protektorátu Čechy a Morava a česká společnost, v němž zpracovával téma ležící na periferii jak oboru historie, tak pomocných věd historických.

Čestný štít, známý též jako „Svatováclavská orlice“, bylo jedním z prvních a zároveň nechvalně proslulých civilních vyznamenání v českých zemích. Dodnes se kolem něho točí mnoho nepodložených fám nebo zkreslujících skutečností, které namnoze odporují jeho původní historické úloze. Proč byl založen? Kdo byli jeho nositelé? A co se s nimi stalo po válce? Tyto a další otázky si autor kladl spolu s tím, jakým způsobem k tak specifické látce přistoupit.

Podrobnosti události

Začátek události
5. 11. 2019 19:10 - 20:55
nám. Jana Palacha 2, Praha 1 (hlavní budova FF UK, P201)