Petr Špecián: Demokracie v digitálním věku

Ústav informačních studií a knihovnictví FF UK srdečně zve na přednášku Petra Špeciána na téma Demokracie v digitálním věku, která se bude konat 22. dubna 2024 od 10:50 online v MS Teams.

Petr Špecián působí jako odborný asistent na Katedře psychologie a věd o životě FHS UK, taktéž vede výzkumnou skupinu AI Institutional Transformation, která zkoumá institucionální změny řízené pokrokem umělé inteligence. Liberální demokracie umožnila nebývalý rozmach lidské prosperity, dnes však čelí výzvám politické polarizace a vzestupu autoritářství. Přednáška prozkoumá tento vývoj optikou behaviorální politické ekonomie a bude se ptát, jakou roli v něm hrají informační technologie. S rychlým nástupem umělé inteligence se tato otázka dnes jeví zvláště urgentní.

Přednáška se koná v rámci cyklu Odborné fórum, platformy pro setkávání studentů a studentek s odborníky, která se každý týden věnuje aktuálním otázkám a tématům z oblasti informační vědy, knihoven, technologií a nových médií. Přednášky jsou kromě studentů ÚISK FF UK otevřeny také zájemců z řad veřejnosti

K přednáškám se můžete připojit online přes MS Teams (kód místnosti Q6SICLA) nebo sledovat záznamy z přednášek na YouTube.

Odkaz na přednášku najdete zde.

Spolupořadatelem Odborného fóra je Česká informační společnost, z. s.

Podrobnosti události

Začátek události