Mezinárodní konference 21. století: modernita dnes?

Ve dnech 25. a 26. září proběhne mezinárodní konference 21. století: modernita dnes?, kterou pořádá oddělení portugalistiky Ústavu románských studií ve spolupráci s pražskou pobočkou Camõesova institutu a Společností českých portugalistů.
Pětadvacet účastníků, mezi nimiž nechybějí přední světoví portugalisté jako Helder Macedo z londýnské Kingʼs College, Jacqueline Penjonová ze Sorbonny, Walnice Nogueira Galvãová ze Sãopaulské univerzity či Isabel Pires de Limová z Univerzity v Portu, se během dvou dnů bude zamýšlet nad podobami modernity v zemích na okraji západního světa, jako jsou Portugalsko a Brazílie, úskalími modernizačního procesu a proměnami recepce uměleckých děl spjatých s nástupem moderny.

Jednacím jazykem je portugalština.

Podrobnosti události

Začátek události
25. 9. 2015 9:15
Konec události