Maturitní týden v Didaktikonu „Za školou“ a Den češtiny

Vzdělávací a kreativní centrum Didaktikon v Kampusu Hybernská připravilo speciální program pro nematurující ročníky, který se bude konat 20.–30. května 2024. Řadu přednášek a workshopů nabídnou také akademici a akademičky z FF UK. V rámci programu se 28. května navíc uskuteční celodenní multižánrový festival Den češtiny. Program je zdarma, je však nutná registrace.

Program pro nematurující studenty od 20. do 30. května

Období maturitních zkoušek je náročné nejen pro maturující studenty, ale i pro všechny ostatní. Těšit se můžete na workshopy na téma humanitních i přírodních věd. Přijďte se svou třídou na dopolední program, který je z poloviny tvořen vyučujícími z FF UK. Seznam workshopů níže je součástí dopoledních bloků, není možné si vybírat pouze jednotlivě.

Workshopy jsou určené pro děti z osmých tříd základních škol a třetích ročníků středních škol. Program je na celé dopoledne, začíná se vždy v 9:00 a končí v 11:30. Přijít můžete i opakovaně, každý den je připravený jiný program.

V rezervačním systému si můžete zamluvit konkrétní datum. Více informací se dozvíte na webových stránkách Didaktikonu.

Celý program za FF UK naleznete zde.

Den češtiny v úterý 28. 5.

Celodenní multižánrový festival Den češtiny pro školy i veřejnost pořádají Ústav českého jazyka a teorie komunikace FF UK, Ústav české literatury a komparatistiky FF UK, Didaktikon a Kampus Hybernská. Nabídne přednášky, workshopy, autorská čtení známých i začínajících autorů a autorek, panelové debaty na témata mediální i školská, jazykovou laboratoř i procházky po Praze. Čeština není jen o pravopisu a Aloisi Jiráskovi, jazyk i literaturu lze poznávat moderně a interdisciplinárně.

Informace k přihlašování na jednotlivé části programu naleznete zde.

Podrobnosti události

Začátek události
20. 5. 2024 0:00
Konec události