Lukáš Babka a Ludmila Šmídová: Specializované fondy Národní knihovny ČR (Slovanská knihovna, Hudební oddělení)

Ústav informačních studií a knihovnictví FF UK vás srdečně zve na přednášku Lukáše Babky a Ludmily Šmídové na téma Specializované fondy Národní knihovny ČR, která se bude konat 8. dubna 2024 od 10:50 online v MS Teams.

V následující přednášce se budeme věnovat specializovaným knihovním fondům ve sbírkách Národní knihovny ČR. Slovanská knihovna je odbor Národní knihovny zaměřený na slavistiku, který letos slaví 100 let své existence. Lukáš Babka, ředitel Slovanské knihovny, ve svém příspěvku představí nejcennější části fondu, poskytované služby a odborné projekty, do nichž je knihovna zapojena. Druhý příspěvek se bude věnovat Hudebnímu oddělení. Vedoucí oddělení Ludmila Šmídová přiblíží nejenom specializované sbírky, ale také specifika katalogizace hudebnin nebo oborové databáze.
Přednáška se koná v rámci cyklu Odborné fórum, platformy pro setkávání studentů a studentek s odborníky, která se každý týden věnuje aktuálním otázkám a tématům z oblasti informační vědy, knihoven, technologií a nových médií. Přednášky jsou kromě studentů ÚISK FF UK otevřeny také zájemců z řad veřejnosti

K přednáškám se můžete připojit online přes MS Teams (kód místnosti Q6SICLA) nebo sledovat záznamy z přednášek na YouTube.

Odkaz na přednášku najdete zde.

Spolupořadatelem Odborného fóra je Česká informační společnost, z. s.

Podrobnosti události

Začátek události