Kritický klub: Demonstrace: nástroj změny? Kultura a kontexty demonstrací v České republice

Kritický klub vás srdečně zve na přednášku o tom, jak se v České republice demonstrovalo v minulosti a jak se demonstruje dnes, která se uskuteční 9. listopadu 2022 v místnosti 201 na hlavní budově FF UK. Akce probíhá ve spolupráci s organizací Samet na školách.

Se třemi hosty, Adélou Gjuričovou, Benjaminem Rollem a Arnoštem Novákem, se pokusí ponořit do kultury demonstrací od „Děkujeme, odejděte“, antiglobalizačních protestů proti zasedání Mezinárodního měnového fondu po demonstrace ProAlt. Vývoj demonstrací budou sledovat až do současnosti.

Na co navazují demonstrace Milion chvilek pro demokracii a jaké je jejich místo ve společnosti? A co znamenají antivaxerské a protivládní protesty v nedávné době? Zaměří se na opakující se symboly a jejich staré i nové obsahy, položíme si otázku, jakou roli vlastně demonstrace v naší společnosti hrají a budeme přemýšlet o tom k čemu formát demonstrace vlastně slouží a může sloužit.

Podrobnosti události

Začátek události
9. 11. 2022 19:15 - 21:00
Filozofická fakulta UK, P201