Konference o portugalském jazyce v rámci portugalského předsednictví Rady EU

Zveme vás na konferenci „A Língua e a Cultura como garante de um futuro multipolar e mais tolerante: o valor estratégico, político e diplomático (soft-power) e económico da Língua Portuguesa” (Jazyk a kultura jako záruka multipolární a tolerantnější budoucnosti: strategická, politická a diplomatická (soft-power) a ekonomická hodnota portugalského jazyka), která proběhne ve středu 5. května od 10:00 do 14:00.

Konferenci pořádají Velvyslanectví Portugalska v České republice, Portugalské centrum Camões, I.P. v Praze a Univerzita Karlova, ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v ČR, Knihovnou Václava Havla a EUROPEEM, při příležitosti portugalského předsednictví Rady EU a Světového dne portugalského jazyka, který se slaví 5. května.

Mezi řečníky budou vyučující Oddělení portugalistiky na Filozofické fakultě UK:
Mgr. Šárka Grauová, Ph.D.
Mgr. Selmo Ribeiro Figueiredo Junior, Ph.D.
Mgr. Gilda Maria Seara Machado, lektorka portugalského institutu Camões, I.P.
Úvodního slova se ujme prof. MUDr Tomáš Zima, DrSc., MBA. rektor Univerzity Karlovy.

Konferenci můžete sledovat živě na Facebooku Velvyslanectví Portugalska v ČR a na Facebooku Portugalského centra v Praze. Bude možné ji zhlédnout také ze záznamu. Více informací najdete na webu velvyslanectví a na webu institutu nebo v přiloženém programu.

Podrobnosti události

Začátek události
5. 5. 2021 10:00
on-line