Debata s kandidáty na ředitele ÚSTR

Ústav pro studium totalitních režimů je nejsledovanější historickou vědeckou institucí v republice. O žádném jiném pracovišti se nepíše tolik a zároveň žádná jiná instituce není tolik zatracována na straně jedné a adorována na straně druhé. Je to právě uzavřenost ústavu (kdy do veřejného prostoru probleskují jen výjevy z bojů uvnitř ÚSTRu), co pak umožňuje mediální zkratky.

V současné době probíhá výběrové řízení na pozici ředitele ÚSTRu a debata s kandidáty na akademické půdě by mohla alespoň trochu uspokojit poptávku po „celospolečenské diskuzi“ o ústavu a jeho směřování.

Diskuze proběhne 18. února 2014 a jejími hostiteli budou Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze a Spolek studentů historie FF UK.

Moderování diskuze se ujme doc. Michal Stehlík.

Pozvání k debatě přijali:

  • dr. Adrian Portmann (von Arburg), bývalý předseda vědecké rady ÚSTR, švýcarský historik, zabývající se dějinami vysídlení německého obyvatelstva po druhé světové válce,
  • Mgr. Zdeněk Hazdra, bývalý ředitel ÚSTR a současný první náměstek,
  • dr. Viktor Meca, pracovník Ministerstva obrany ČR, jenž dohlíží nad udělováním osvědčení pro účastníky třetího odboje,
  • Mgr. Karel Světnička, bývalý kontrolor Nejvyššího kontrolního úřadu.

Historička dr. Muriel Blaive, poslední z kandidátů, se omlouvá z důvodu zahraniční cesty.

Podrobnosti události

Začátek události
18. 2. 2014 19:00 - 22:00
Místo konání
Filozofická fakulta, místnost č.200
Webové stránky
https://www.facebook.com/events/610846485617921
Organizátor
Spolek studentů historie FF UK
Typ události
Přílohy
Plakát