Člověk v náhradách aneb technika slouží medicíně

Dovolte, abych Vás jménem Národního technického muzea pozval na tiskovou konferenci k otevření nové výstavy „Člověk v náhradách aneb technika slouží medicíně“.

Výstava vznikla ve spolupráci Národního technického muzea s Univerzitou Karlovou a Národní lékařskou knihovnou.  Seznamuje návštěvníka nejen s historií a současností protetiky jako specifického oboru, ale rovněž s využitím technologických náhrad napříč všemi obory medicíny. Poodhaluje při tom i širokou spolupráci odborníků z oblasti lékařství, elektroniky, kybernetiky, mechaniky, statiky, designu i dalších oborů, která vývoj unikátních náhrad předchází a podmiňuje. Od protéz končetin, zubních, cévních a prsních implantátů přes náhrady funkce ledvin, jater, slinivky, srdce či plic, po nervovou stimulaci či kompenzaci hlasu, sluchu a zraku. Výstava Člověk v náhradách ukazuje možnosti, perspektivy i meze náhrad lidského těla.

Těšíme se na Vaši účast

Mgr. Karel Ksandr

generální ředitel NTM

Program tiskové konference 9. 5. 2017:

1. Karel Ksandr, generální ředitel NTM
  2. MUDr. Tomáš Zima, DrSc., rektor Univerzity Karlovy
  3. Šimon Krýsl (Národní lékařská knihovna, Zdravotnické muzeum)
  4. Hynek Stříteský, Národní technické muzeum, komisař výstavy
  5. Prostor pro dotazy, občerstvení a prohlídku výstavy

Kontaktní osoba:

Mgr. Adam Dušek

Vedoucí oddělení PR a práce s veřejností
Email: adam.dusek@ntm.cz

Mob: +420 774 426 828
Národní technické muzeum

Kostelní 42, 170 78, Praha 7

Svou účast prosím potvrďte na adresu tomas.klicka@ntm.cz nejpozději do pátku 5. května 2017.

Podrobnosti události

Začátek události
9. 5. 2017 10:00
Kostelní 42, Praha 7 (přednáškový sál Národního technického muzea)