Chantall Mouffe: Which Future for Democracy in a Post-political Age

Ústav mezinárodních vztahů ve spolupráci s Institute for Human Sciences ve Vídni a Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy zve na přednášku Chantall Mouffe s názvem „Which Future for Democracy in a Post-political Age“.

Chantal Mouffe se v přednášce bude věnovat analýze současné situace západní liberální demokracie a narůstajícímu úspěchu pravicového populismu. Zaměří se na tezi, podle které je jedinou možností, jak bojovat proti nárůstu pravicového populismu, rozvinout levicové populistické alternativy. Konkrétně se v přednášce bude věnovat nepochopení dynamiky politiky a roli afektů ve formování kolektivních identit, které vysvětlují úpadek sociálně demokratických stran v situaci, kdy se tyto strany snaží čelit výzvě pravicového populismu.

Chantal Mouffe je profesorkou politické teorie na University of Westminster v Londýně, kde je zároveň vedoucím Centra pro studium demokracie (CSD). Vyučovala na univerzitách v Evropě, Severní Americe a Latinské Americe. Zastávala vědecké pozice na Harvardské univerzitě, Cornellově univerzitě, na Institute for Advanced Study na Princetonské univerzitě a na Centre National de la Recherche Scientifique v Paříži.

Diskusant: prof. Pavel Barša z Ústavu politologie FF UK
Moderátor: Ondřej Ditrych, ředitel Ústavu mezinárodních vztahů

Přednáška i diskuse proběhne v angličtině.

Podrobnosti události

Začátek události
20. 6. 2019 18:30 - 20:30
Místo konání
nám. Jana Palacha 2, Praha 1 (P200)
Webové stránky
https://www.iir.cz/article/patocka-debate-2019-which-future-for-democracy-in-a-post-political-age-with-chantal-mouffe?fbclid=IwAR0UbGQBEbyM_1vPn-ivj-XcNB5ejst0CMSLjuLTDdzO_BihRznpORCykMU
Organizátor
Ústav mezinárodních vztahů
Typ události
Konference a přednášky
Přílohy
Plakát