Zahájení nového akademického roku se uskuteční v Kampusu Hybernská

Oslavte s námi začátek akademického roku 2022/23. Můžete se těšit na odpoledne plné kultury, inovací, vědy a vzdělávání. Program začíná v 16:00, slavnostní zahájení proběhne v 18:00 v hlavním sále.

Součástí programu bude komentovaná prohlídka Kampusu Hybernská a nově otevřeného vzdělávacího centra Didaktikon. Dočkáte se také představení studentského života v kampusu, výzkumů studentů během krátkých stand-upů a vystoupení kapely Tygroo kombinující lidové žánry s moderními elektronickými. Doprovodný program doplní série workshopů zaměřená na umění a umělou inteligenci.

16:00 | Dvůr: Komentovaná prohlídka Kampusu Hybernská

Objevte odlehlá zákoutí Kampusu Hybernská společně s jeho otcem zakladatelem Janem Bičovským. Prohlídku zakončíme v nově otevřeném Didaktikonu.

17:00 | Budova A, 4. patro: Prohlídka nového výukového centra Didaktikon

Kampus Hybernská se od září rozrostl o nového člena rodiny – výukové centrum Didaktikon. Využijte příležitosti si interaktivní výukové pomůcky zažít na vlastní kůži a objevit budoucnost didaktiky.

Navštívit můžete také přednášku Neztrácej čas a spi o důležitosti spánku v našem životě.

17:00 | Čítárna: Studentský život v Kampusu

Kampus nabízí pro studenty mnohem víc než naší vynikající kavárnu Hlína. Přijďte se uvolnit na autorská čtení studentských autorů. Dozvíte se také více o Studentské Hybernské a místních unikátních kurzech.

18:00 | Hlavní sál: Slavnostní zahájení akademického roku

Nový akademický rok nám pomohou přivítat vzácní hosté!

18:30 | Hlavní sál: FameLab, vědecký stand-up

Vědecký stand up o 11 aktech! Mladí vědci a vědkyně vystoupí z laborky na podium a za 3 minuty se vám pokusí vysvětlit vlastní výzkum.

20:30 | Hlavní sál: koncert Tygroo​

Kapela Tygroo vynalézavě kombinuje tradiční žánry jako klezmer a balkánskou hudbu s žánry moderními, jako jsou například funk a hiphop, ale také dubstep a další elektronická hudba.

Doprovodný program | Garáž: Umění a umělá inteligence s prg.ai

Přijďte si vyzkoušet, jak funguje Midjurney nebo beta verze appek od OpenAI. Krátce zaplujeme do historie AI v umění a projdeme si, jak funguje generování obrázků pomocí Midjurney.

Workshop probíhá vždy v celou hodinu od 11:00–18:00 (kromě 12:00) a trvá 30 minut. Součástí programu je vzdělávací kvíz nebo poznávačka.

Podrobnosti události

Začátek události