Open Access ve zkratce: publikovat vědění nebylo nikdy jednodušší

S jistotou by asi každý řekl, že žije jiným životem než lidé v 17. století, ale je tomu skutečně tak? Může toto říct například publikující vědec? Vědecká komunita dnes stále s nebývalou opatrností našlapuje kolem změn, které internet nabízí jejich práci a způsobu komunikace. Zastánci otevřenosti kroutí nechápavě hlavou, odpůrci ovšem také. Přijďte se sami přesvědčit, co by vám mohla iniciativa, jako je otevřený přístup či koncept otevřené vědy, nabídnout –  přijďte se seznámit nejen s konkrétními nástroji, ale i s podstatou těchto hnutí.

Seminář „Open Access ve zkratce: publikovat vědění nebylo nikdy jednodušší“ Terezy Simandlové se koná ve středu 22. 10. 2014 od 14:10 hod v Knihovně Jana Palacha FF UK v rámci mezinárodního propagačního týdne otevřeného přístupu – Open Access Week 2014.

Open Access (OA, česky otevřený přístup) je model vědecké komunikace, který zajišťuje trvalý, okamžitý a bezplatný přístup k výsledkům vědy a výzkumu na Internetu.

Pro více informací navštivte Týden otevřeného přístupu | Open Access Week 2014, který se koná ve dnech 20. až 26. října 2014, anebo webové stránky:
http://www.openaccessweek.org
http://www.openaccess.cz/cs/oaw
http://www.openaccess.cz/cs/pruvodce

Podrobnosti události

Začátek události
22. 10. 2014 14:10 - 15:10
Místo konání
nám. Jana Palacha 2, Praha 1 (Knihovna Jana Palacha FF UK)
Webové stránky
kjp.ff.cuni.cz
Organizátor
Knihovna Jana Palacha
Typ události
Konference a přednášky
Přílohy
Pozvánka