Pro zaměstnance

Rychlé odkazyAktuality

Univerzita Karlova se v žebříčku QS World University Rankings 2020 umístila mezi třemi sty nejlepšími školami

26.6.2019
Univerzita se letos nachází na 291. místě, v meziročním srovnání si tak polepšila o téměř tři desítky míst, a to zejména díky zlepšené reputaci jak mezi učiteli a vědci z jiných vysokých škol, tak i mezi zaměstnavateli absolventů.

Neslyšící je potřeba vnímat jako jazykovou a kulturní menšinu

25.6.2019
Českým znakovým jazykem dnes hovoří na deset tisíc uživatelů. Málokdo ze slyšících ale ví, že tato komunikace nepředstavuje pouhý překlad češtiny do gest, naopak je zcela svébytným jazykem. O problémech české komunity neslyšících hovoří prof. Alena Macurová a Radka Nováková z Ústavu jazyků a komunikace neslyšících FF UK.

Ústav translatologie FF UK hostil mezinárodní jarní školu konsekutivního a simultánního tlumočení

25.6.2019
Ve dnech 24.–28. dubna se konal mezinárodní studentský tlumočnický seminář s názvem EMCI Consortium Student Meeting, kterého se zúčastnilo 52 studentů ze 12 partnerských univerzit.

Výstava „Mezi Prahou a Káhirou. 100 let české egyptologie“ připomene výročí prvních egyptologických přednášek na Univerzitě Karlově

24.6.2019
Slavnostní zahájení expozice, kterou spoluorganizuje Český egyptologický ústav FF UK, proběhne 1. srpna v prostorách Karolina. Vedle představení archeologických lokalit ústavu bude pozornost zaměřena i na konkrétní úkoly a projekty, kterým se členové výzkumného týmu věnují. Výstava bude probíhat do 8. září.