Archiv

V Překladatelské soutěži Jiřího Levého zvítězila Petra Johana Poncarová, doktorandka Ústavu anglofonních literatur a kultur FF UK

Ve 25. ročníku soutěže byla Petra Johana Poncarová oceněna za překlad prvních dvou kapitol románu Deireadh an Fhoghair (Konec podzimu) skotského gaelsky píšícího autora Tormoda Caimbeula.

Petra Johana Poncarová

Byly předány Mathesiovy ceny za nejlepší studentské práce z anglistiky a amerikanistiky

Udílení cen, které jsou spojeny s finanční odměnou, případně s věcným darem od nakladatelství Oxford University Press, probíhá již od roku 2000.
Vyhlášení a slavnostní předání letošních cen proběhlo 12. října 2016.

Irish Theatre and Central Europe: konference projektu Irish Theatrical Diaspora

Kabinet irských studií při Ústavu anglofonních literatur a kultur FF UK zve na 11. výroční konferenci mezinárodního projektu Irish Theatrical Diaspora, kterou pořádá ve dnech 12. a 13. září v hlavní budově FF UK.

penelope cover image

Anglisté vzpomínali na básníka Seamuse Heaneyho

Irská velvyslankyně v ČR uspořádala 29. dubna 2014 vzpomínkový večer věnovaný nedávno zesnulému básníkovi. Program připravili pedagogové Kabinetu irských studií při Ústavu anglofonních literatur a kultur FF UK.

Heaney