Absolvent

Fakultní Cenu Jana Palacha za mimořádný přínos diplomové práce obdržel student klasické archeologie Jakub Havlík

1.5.2019

Ocenění za práci s názvem Vývoj osídlení Baktrie v období helénismu převzal 25. dubna na zasedání Vědecké rady FF UK od děkana doc. Michala Pullmanna.

Byla udělena výroční cena Zlatá stuha za nejlepší knihy pro děti a mládež

30.4.2019

Ocenění nejlepších autorů, ilustrátorů a překladatelů literatury pro děti a mládež bylo uděleno 29. dubna 2019. Mezi oceněnými a nominovanými figurovali také pedagogové a absolventi FF UK.

Vydavatelství FF UK se mezi 9.–12. květnem představí na veletrhu Svět knihy

18.4.2019

Tituly ze své produkce bude vedle největšího knižního veletrhu v České republice 27. dubna prezentovat také na knižní výstavě Book Me a 8. června na knižním jarmarku Knihex.

Byly uděleny ceny Magnesia Litera: mezi laureáty jsou studenti a absolventi FF UK

8.4.2019

Výroční knižní ceny Magnesia Litera byly vyhlášeny 7. dubna 2019. Mezi oceněnými a nominovanými figurují autoři spjatí s Filozofickou fakultou UK.

V aule FF UK zazní ve středu 6. 3. koncert pro komorní orchestr a sirény. Autorem skladby je muzikolog Ústavu hudební vědy FF UK Miroslav Pudlák

1.3.2019

Jde o první ze série hudebních intervencí ke zkoušce sirén, které jsou společným projektem Orchestru BERG, Českého rozhlasu a řady dalších partnerů. Nová díla – velmi krátké koncerty – vytvoří téměř dvě desítky českých skladatelů.

Kampus Hybernská nově nabízí pravidelné vzdělávací kurzy

13.2.2019

Výuka pravidelných i blokových kurzů bude probíhat od 18. února. Zájemci se mohou zaměřit na studium cizích jazyků, vyzkoušet si práci v uměleckém ateliéru či zrealizovat své nápady v inovační laboratoři. Kurzy jsou otevřené studentům Univerzity Karlovy i dalších vysokých škol, zájemcům ze středních škol a široké veřejnosti.

Zlaté promoce 1969–2019

12.2.2019

Promoval/a jste na FF UK v roce 1969? Znáte ve svém okolí někdejší absolventku či absolventa FF UK z roku 1969? Rádi byste se zúčastnili slavnostního připomenutí tohoto okamžiku v rámci Festivalu absolventů 13. dubna 2019?

Věda na UK: prof. David Eben a gregoriánský chorál

5.2.2019

Profesor David Eben je muzikolog a hudebník z Ústavu hudební vědy FF UK. Zaměřuje se na středověkou hudbu, zejména na gregoriánský chorál.

Ze skotské gaelštiny přeložila jedno z nejlepších děl gaelské prózy 20. století. Doktorandka FF UK Petra Johana Poncarová představuje Konec podzimu

29.1.2019

„Jak napsal významný skotský kritik Ronald Black, pokud člověk neumí gaelsky, pojednává Konec podzimu o konci jednoho světa, a pokud gaelsky umí, pojednává o konci celého světa,“ říká překladatelka o vrcholném díle Tormoda Caimbeula, které doposud nebylo přeloženo do angličtiny ani jiného cizího jazyka.

Národní filmové muzeum zahájilo pravidelný provoz. Jeho vznik iniciovali studenti filmové vědy na FF UK

14.1.2019

Sídlí v budově Mozartea ve Františkánské zahradě v centru Prahy. Otevřeno je každý den od 13 do 19 hodin kromě pondělí, dopoledne jsou vyhrazena školním programům.

Newsletter FF UK

Newsletter FF UK