Týden Afriky

Festival Týden Afriky v Kampusu Hybernská navazuje na loňský Den Afriky.

SOBOTA (12. 9.) – 2. ročník Dne Afriky
Akce začíná sobotním programem (12. září) v Kampusu Hybernská, který je určený (nejen) pro veřejnost. Můžete se těšit na diskuzi o tropických nemocech, panelovou diskuzi o Přítomnosti Číny v Africe (s Olgou Lomovou, Vilémem Řehákem a moderátorkou Fatimou Rahimi), dekolonizační okénko nebo blok ČZU. Součástí akce budou i další aktivity prezentující africkou kulturu nebo stánky s jídlem od neziskové organizace Humanitas Afrika, brzy se dozvíte víc!

V Kampusu se budete letos moct i nechat potetovat na tetovacím benefitu, z něhož peníze poputují na některý z eko projektů Fakulty tropického zemědělství ČZU v Praze

VŠEDNÍ DNY (14.–18. 9.)
Všední dny budou vyhrazeny programu pro studující a akademi(č)ky. Čekají na vás dva překladatelské workshopy postkoloniálních teorií, bloková přednáška o africké historii, politice a kultuře. Na přednáškách participují Filozofická fakulta UK, Pedagogická fakulta UK, Přírodovědecká fakulta UK, Masarykova univerzita a Filozofická fakulta Univerzity Hradec Králové.

Dále se můžete těšit na divadelní seminář s africkými herci zprostředkovaný divadelním festivalem Tvůrčí Afrika.

Ve středu se uskuteční konference a panelová diskuse na téma Reprezentace Afriky v imaginaci v zemích bez kolonií (zaměřená především na ČR a Slovensko).

Podrobnosti události

Začátek události
12. 9. 2020 12:00
Konec události
18. 9. 2020 0:00
Místo konání
Hybernská 4, Praha 1 (Kampus Hybernská)
Webové stránky
facebook.com/events/295147738393462/
Organizátor
Centrum afrických studií FF UK
Typ události
Kampus Hybernská, Pro veřejnost
Přílohy
Program