Archiv

Archiv

Dějiny Hollywoodu jinak. Katedra filmových studií FF UK pořádá sérii přednášek prof. Richarda Maltbyho

Historik Richard Maltby, světová kapacita na dějiny Hollywoodu, bude 14.–16. 11. hostem Katedry filmových studií FF UK. Série přednášek bude věnována Hollywoodu v období studiového systému 30. let 20. stol. a způsobům, jak je možné mu rozumět ne “jen” úzce z hlediska dějin filmu, ale z pohledu dějin filmové kultury (cinema history). Přihlašování do 8. 11.

maltby

Filmová soutěžní přehlídka Zlatý voči proběhne 18.–19. května

Na 22. ročník mezinárodního filmového festivalu studentů teorie audiovize zvou studenti filmové vědy a Katedra filmových studií FF UK.

Zlaty_voci_plakat_web

Na FF UK vystoupí přední filmový historik Andrew Higson

Prof. Higson (University of York) bude na pozvání Katedry filmových studií FF UK ve dnech 27.–29. 3. přednášet o trendech evropského televizního a filmového dramatu.

the-killing

Kniha Ivana Klimeše mapuje vztah státu a kinematografie v Čechách v letech 1895–1945

Vydavatelství FF UK představuje obsáhlou monografii filmového historika Ivana Klimeše. Tématem publikace je formování postoje státu ke kinematografii po dobu pěti desetiletí od vynálezu filmu.

kinematografie a stát

Film není jen to, na co se chodí do kina

Studentky Katedry filmových studií FF UK se před lety rozhodly založit muzeum českého filmu. Výsledkem práce širšího týmu a ochutnávkou muzea je interaktivní výstava NaFilM, která právě pobíhá v Museu Montanelli.

85cf5be7af1193f5bed4f3590f33b597