Veřejnost a média

Cenu Kateřiny Krausové za rok 2016 získala Monika Norocká

Ve 23. ročníku Ceny Kateřiny Krausové byla oceněna diplomová práce Paralelismo entre la poética de Juan Rulfo y María Luisa Bombal (Paralely v poetice Juana Rulfa a Maríi Luisy Bombsl).

IMG_0345

Nové způsoby čtení lze hledat u všech děl, říká laureátka Iberoamerické ceny

Nejvyšší ocenění ve 22. ročníku Iberoamerické ceny získala studentka FF UK Pavlína Juračková. Úroveň prací hodnotila porota složená ze zástupců diplomatických misí zemí iberoamerické skupiny.

pj

Kateřina Svatoňová získala Cenu F. X. Šaldy

Odborná porota ocenila její monografii Mezi-obrazy: Mediální praktiky kameramana Jaroslava Kučery.

FXŠ

Mezinárodní konference o středověké a renesanční hudbě

Ve dnech 4.–8. července 2017 proběhne v Anežském klášteře v Praze doposud největší setkání odborníků na hudbu starších období.

Rukopisy_Banner_cz

Kniha Tomáše Halíka získala v USA titul Kniha roku v oboru filozofie

Kniha Tomáše Halíka I Want You to Be (v originále Chci, abys byl) získala na výročním zasedání Asociace amerických knihoven v Chicagu zlatou medaili a titul americké Knihy roku v oboru filozofie.

P03274

Výstava Felipe Guaman Poma de Ayala: Peruánská Nová kronika a dobrá vláda bude k vidění do půlky července

Výstavu 12. června zahájila velvyslankyně Republiky Peru v ČR J. E. paní Liliana De Olarte de Torres-Muga. Výstava 32 plakátů s ilustracemi rodilého peruánského kronikáře je přístupná ve druhém patře hlavní budovy FF UK. Nová kronika a dobrá vláda je zařazena na seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

20170612IMG_0652

Filozofická performance 2017: Projekt Golem – Podivná (s)tvoření mezi uměním, filozofií a technologií

Výzkumná skupina Teorie/filosofie médií zve na filosofickou performanci nazvanou Project Golem – Uncanny Acts of Creation. Performance, která proběhne 25. června v Hybernské 4, zahrnuje úvahy o tvorbě umělých bytostí a o lidských bytostech coby umělých výtvorech, o ovládání přírodního prostředí a jeho estetickém formování.

nikl_web

Letní semestr Dětské univerzity FF UK byl slavnostně zakončen

Osmý semestr Dětské univerzity Filozofické fakulty Univerzity Karlovy (DUNI FF UK) byl zakončen 15. června 2017. V letním semestru 2016/2017 bylo pro děti připraveno šest kurzů pro mladší a šest pro starší školáky. Dětskou univerzitu FF UK během letního semestru navštěvovalo přes šedesát dětí.

20170615IMG_1265

Blíží se Festival fantazie: FF UK zve na přednášky sociologů a religionistů

Na největším domácím festivalu popkultury, který bude probíhat v Chotěboři od 29. června do 9. července, zazní přednášky odborníků tří fakult Univerzity Karlovy: Matematicko-fyzikální, Filozofické a Fakulty tělesné výchovy a sportu.

festivalfantazie

Smart café: Děti a rodiče pod digitálním tlakem

Mohou dobře zvolené aplikace opravdu rozvíjet naše děti? Jak najít rovnováhu v možnostech, které dnešní svět dětem nabízí? ÚISK FF UK zve na Smart café na téma Děti a rodiče pod digitálním tlakem, které se uskuteční 22. června od 18:00 v paláci Langhans.

SMARTcafe