Veřejnost a média

Byla to velká výzva, protože se jedná o klíčové téma, které zatím komplexně nikdo nezpracoval, říká o své práci laureátka Bolzanovy ceny

Dr. Veronika Dulíková z Českého egyptologického ústavu FF UK získala letošní Bolzanovu cenu ve společenskovědní kategorii.

dulikova

Pozemské Afrodíty s modelem římského Pantheonu zkrášlují zámek Duchcov

Ústav pro klasickou archeologii FF UK a správa zámku Duchcov doplnily expozici Okouzleni antikou o suvenýr ze šlechtické Grand Tour či o originální vázy se vztahem ke zkrášlovacím rituálům antických žen.

Pozemske Afrodity

BRASIL 2017: První setkání předních českých odborníků na Brazílii

Přední čeští brazilianisté se setkají 29. května 2017 v Oettingenském paláci v Praze.

mini

Filmová soutěžní přehlídka Zlatý voči proběhne 18.–19. května

Na 22. ročník mezinárodního filmového festivalu studentů teorie audiovize zvou studenti filmové vědy a Katedra filmových studií FF UK.

Zlaty_voci_plakat_web

Tomáš Halík obdrží Cenu Papežské rady pro kulturu

Cenu Per artem ad Deum (Uměním k Bohu) každoročně uděluje Papežská rada pro kulturu za vynikající zásluhy v oblasti kultury zejména za podporu dialogu mezi kulturami.

halik

Filozofická fakulta UK otevře centrum Borise Němcova pro studium Ruska

Centrum vzniká ve spolupráci s Fondem Borise Němcova za svobodu v rámci Výzkumných center Filozofické fakulty UK. Zaměří se na výzkum aktuálních problémů Ruska.

IMG_8898

Novinářská cena za rok 2016 putuje na FF UK

Cenu za nejlepší analyticko-investigativní příspěvek získaly texty sinologického projektu Sinopsis.cz, ocenění za nejlepší rozhovor psané žurnalistiky si odnesl student politologie Filip Zajíček.

NC_logo

Výstava Na film! se díky velkému zájmu prodlužuje

iForum: Interaktivní výstava Na film!, za níž stojí studenti Filozofické fakulty UK, se díky skvělým ohlasům tisíce návštěvníků prodlužuje. Instalaci je možné zažít v Paláci Chicago na Národní třídě až do konce roku 2017.

nafilm

Vychází první díl korespondence Karla Havlíčka

Po čtyřsvazkové kritické edici korespondence Boženy Němcové vychází první kompletní kritické vydání korespondence Karla Havlíčka.

DSCF1956

Mezinárodní sinologické centrum Chiang Ching-kuovy nadace při UK oslaví 20. výročí založení

V rámci oslav proběhne výstava, konference, přehlídka filmů či přednáška viceprezidenta Academia Sinica a prezidenta Chiang Ching-kuovy nadace. Čestnými hosty budou režisér Hou Hsiao-hsien a spisovatelka Chu Tien-wen.

DSC_6322-583x250