Ring Round the Moon

Ring Round the Moon (Pozvání na zámek) je komedie o síle lásky a peněz, která se odehrává na francouzském zámečku bohaté madam Desmermortes. Zde se právě koná ples u příležitosti zasnoubení jejího synovce Frederika s bohatou milionářkou Dianou Messerschmannovou. Nespokojený s touto situací se Hugo – Frederikův bratr a dvojče (hrané stejným hercem), rozhodne zasnoubení překazit a za tímto účelem pozve na zámek chudou baletku Isabelle. Ta má svojí krásou a šarmem zapůsobit na Frederika natolik, že zasnoubení zruší. Chladnému a vypočítavému Hugovi, který si nedokáže přiznat, že Dianu ve skutečnosti sám miluje, se ale plán vymkne z rukou, když se Isabelle vyzná ze své lásky k němu a ne k jeho romantickému, plachému bratrovi a následně se pokusí utopit. Vše ale dobře dopadne, když se do těchto milostných záležitostí vloží Mme Desmermortes a urovná je na pravou míru.

Hra je anglickou adaptací hry L’invitation au Château z pera francouzského dramatika Jeana Anouilha. Premiéru měla v roce 1950 v Globe Theatre a v roce 1999 byla uvedena také na Broadway.
V Praze se tato hra hraje teď poprvé.
Představení je v angličtině.

Ring Round the Moon is a comedy centred around the love life of two twins – amoral, cold-hearted Hugo and shy, romantic Frederic (both played by one actor). Harbouring feelings of love for a rich millionaires Diana Messerschmann, Hugo tries to break up her engagement to his brother Frederic by inviting a young ballet dancer Isabelle to his aunt’s château. He hopes to succeed by turning her into the belle of the ball and staging a duel for her love. Unfortunately, his plan backfires when Isabelle confesses her love for him and attempts to drown herself, unhappy about the events of the evening. Luckily, clever interventions of Mme Desmermortes, a sarcastic old lady who despite all Hugo’s precautions learns of the whole affair, ensure that a happy ending follows after all.

The play is a 1950 adaptation of Jean Anouilh’s L’invitation au Château. The first performance was given at the Globe Theatre and it was revived on Broadway in 1999.
Now is this play performed for the first time in Prague.
Performance is in English.

Podrobnosti události

Začátek události
11. 12. 2015 19:30
Konec události
20. 12. 2015 19:30
Místo konání
Záhřebská 21, Praha 2 (Divadlo D21)
Webové stránky
www.facebook.com/dtheatreworkshop
Organizátor
Charles University
Typ události
Různé
Přílohy
Plakát