Korpusový workshop

V sobotu 9. 4. 2016 se na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze bude jako každý rok konat bezplatný celodenní workshop Českého národního korpusu pro všechny zájemce (nejen) z řad lingvistů, učitelů či překladatelů. Workshop je koncipován tak, aby byl užitečný pro co nejvíce lidí – od (věčných) začátečníků až po pokročilé.

Program začne v 9:30 a skončí v 17:00. Během dopoledne budou na výběr dva paralelní bloky věnované práci s rozhraním KonText: pro úplné začátečníky a pro pokročilé. Odpolední blok od 14:00 bude věnován možnostem využití korpusů v pedagogické (s důrazem na volně dostupné nástroje) či překladatelské praxi (zejména s důrazem na paralelní korpusy) a prostor dostanou také zástupci dvou projektů, jejichž nástroje a databáze se mohou uživatelům ČNK hodit (LINDATRIDICS).

Stejně jako loni počítáme i s tzv. individuální poradnou pro ty, kteří mají konkrétní problém, požadavek či dotaz a chtějí jej s námi osobně zkonzultovat. Větší prostor bude věnován i dotazům po představení rozhraní KonText. Na konci března zveřejníme definitivní program.

Máte zájem se workshopu zúčastnit? Registrujte se!

Podrobnosti události

Začátek události
9. 4. 2016 9:00 - 17:00
Místo konání
nám. Jana Palacha 2, Praha 1 (FF UK, místnosti č. 18 a č. 104)
Webové stránky
goo.gl/forms/tyVy5cv7tp
Organizátor
Ústav Českého národního korpusu FF UK
Typ události
Kurzy