Korpusový workshop

V sobotu 26. 11. 2016 se na Filozofické fakultě v Praze bude jako každý rok konat bezplatný celodenní workshop Českého národního korpusu pro všechny zájemce (nejen) z řad lingvistů, učitelů či překladatelů. Workshop je koncipován tak, aby byl užitečný pro co nejvíce lidí – od (věčných) začátečníků až po pokročilé.
Program začne v 9:30 a skončí do 17:00. Během dopoledne budou po krátkém úvodu o novinkách ČNK na výběr dva paralelní bloky věnované práci s korpusy: pro (věčné) začátečníky a pro pokročilé. V rozhraní KonText přibudou od října zase nové funkce, takže se máte na co těšit. Odpolední blok od 14:00 bude věnován např. možnostem využití korpusů v pedagogické (s důrazem na volně dostupné nástroje, vč. představení specializované stránky s korpusovými cvičeními) či překladatelské praxi (zejména s důrazem na paralelní korpusy a nástroj Treq).

Stejně jako loni počítáme i s tzv. individuální poradnou pro ty, kteří mají konkrétní problém, požadavek či dotaz a chtějí jej s námi osobně zkonzultovat (oproti minulému workshopu věnujeme poradně lepší časovou dotaci). Na konci října zveřejníme definitivní program.

Registrace

Podrobnosti události

Začátek události
26. 11. 2016 9:30 - 17:00
Místo konání
FF UK
Webové stránky
goo.gl/forms/qujNvc4oRFvCvnQ53
Organizátor
Ústav Českého národního korpusu
Typ události
Pro veřejnost