Den vědy FF UK

Čtvrtý ročník tradiční akce FF UK (s podtitulem Poznávání bez hranic) nabídne zájemcům z řad akademické obce i široké veřejnosti nejen řadu přednášek a prezentací ve čtyřech tématických sekcích, ale také další akce v podobě knižního veletrhu, výstavy a doprovodných seminářů.

Den vědy pořádaný na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze má již několikaletou tradici. Jeho hlavní cíl je od počátku jediný: Ukázat, že se kvalitní humanitní vzdělání neobejde bez kvalitního výzkumu, ba že teprve ze spojení obou vzniká to, čemu říkáme poznání. Fakt, že se tomuto propojení fakultě daří na všech úrovních studia, potvrzuje její pozici nejstarší a nejprestižnější humanitní instituce v zemi.

Zvoleným titulem „Poznávání bez hranic“ bychom se v tomto roce rádi zaměřili na otázky tzv. interdisciplinarity čimezioborovosti, tedy něčeho, co se zdá z povahy věci uvedenou jednotu bořit. Chceme ukázat, že přesahy k jiným oblastem poznání, ať už se jedná o přírodovědné, umělecké či technické, tedy zpochybňování hranic stávajících a vytváření nových, je naopak paradoxně něčím, co onu jednotu zakládá, ba je pro humanitní vzdělání definující.

Podrobnosti události

Začátek události
25. 3. 2015 9:00 - 20:00
Místo konání
Hlavní budova FF UK, nám. J. Palacha 2
Webové stránky
denvedy.cz
Organizátor
Oddělení vědy a Oddělení přijímacího řízení a vnějších vztahů FF UK
Typ události
Konference a přednášky, Různé