Archiv

Letní škola slovanských studií FF UK letos již pošedesáté přivítá zájemce o češtinu z celého světa

Více než 140 zájemců o češtinu z téměř čtyř desítek zemí světa se sjede do Prahy. Od 29. 7. do 26. 8. 2016 se zde zúčastní jubilejního 60. běhu Letní školy slovanských studií, kterou pořádá Ústav bohemistických studií FF UK.

Letní škola slovanských studií po padesáté deváté

Ve Velké aule Karolina proběhlo 20. srpna 2015 slavnostní zakončení 59. běhu Letní školy slovanských studií. Pro 139 studentů z 36 zemí se tak uzavřel měsíc studia českého jazyka, literatury, kultury i historie na UK.

Letní škola slovanských studií FF UK přivítá více než 140 zájemců o češtinu z celého světa

Více než 140 zájemců o češtinu z téměř čtyř desítek zemí světa se sjíždí do Prahy. Od 25. července do 20. srpna se zde zúčastní 59. ročníku Letní školy slovanských studií, kterou pořádá Ústav bohemistických studií FF UK.

Ústav bohemistických studií FF UK získal dvě mezinárodní ocenění

V průběhu letošního léta obdržel Ústav bohemistických studií FF UK za svou práci v souvislosti s Letní školou slovanských studií dvě významná mezinárodní ocenění.

O Letní školu slovanských studií mají zájem i studenti z Peru, Mongolska či Mexika

58. běh Letní školy slovanských studií byl slavnostně zakončen ve Velké aule Karolina 21. srpna. Do Prahy se na ni sjelo 142 účastníků ze 37 zemí.

Na přelomu července a srpna začíná Letní škola slovanských studií

58. běh LŠSS je určen pro odborníky z oblasti slavistiky a bohemistiky, pro postgraduální a řádné studenty těchto oborů, pro překladatele i pro ostatní zájemce o český jazyk, literaturu, historii a kulturu.