Aktuality (2016)

FF > 2016

Knihovna FF UK: Nový rok přinese nový výpůjční řád, na knihy vracené v lednu je vyhlášena amnestie

29. 12. 2016

Ředitelka Knihovny FF UK PhDr. Klára Rösslerová v rozhovoru přibližuje změny, k nimž dojde v novém roce v souvislosti s novým Knihovním řádem Univerzity Karlovy.

Zemřela Jana Hamerníková

29. 12. 2016

Jana Hamerníková, která na Filozofické fakultě pracovala od roku 1955 do roku 2012, zemřela dne 23. 12. 2016 ve věku 76 let.

FF UK navštívili velvyslanci severských zemí

19. 12. 2016

Ve středu 14. 12. 2016 se na FF UK konala konference Česko-severské literární vztahy, před jejímž zahájením se velvyslanci setkali s paní děkankou a s představiteli Ústavu germánských studií FF UK a Skandinávského domu, z. s.

Proběhlo slavnostní zakončení Juniorské univerzity. Přednáška FF UK představila život a práci archeologů

16. 12. 2016

Univerzita Karlova pořádala druhý ročník Juniorské univerzity. Slavnostní zakončení spojené s prohlídkou Karolina proběhlo 15. prosince 2016.

Zemřela docentka Iva Ondřejová

16. 12. 2016

V pondělí 12. prosince zemřela doc. PhDr. Iva Ondřejová, CSc., docentka klasické archeologie a přední česká odbornice nejen na antický šperk, ale i na architekturu a antické umění jako celek.

Vyšla kniha Jaroslava Fialy Jak se zbavit Castra

15. 12. 2016

Publikace autora, který působí na Ústavu politologie FF UK, pojednává o jedné z nej­dramatičtějších kapitol moderních dějin a před­sta­vu­je unikátní sondu do velmocenské politiky a průběhu „karibské studené války“.

Katalog služeb představí, co veřejnosti nabízejí vědecké týmy na UK

14. 12. 2016

iForum: Univerzita Karlova spustila svůj Katalog služeb, jehož prostřednictvím odborná i laická veřejnost jednoduše zjistí, jaké vědecké týmy na nejstarší české univerzitě působí a co mohou nabídnout.

Byly zveřejněny záznamy plenárních přednášek z konference „Kulturní lingvistika pro dnešní Evropu. Člověk, jazyky, hodnoty“

13. 12. 2016

Na konferenci vystoupili přední představitele dnešní kulturně zaměřené lingvistiky z šesti evropských univerzit (Rouen, Grenoble, Lublin, Berlín, Bratislava, Praha).

Podpora krátkodobých pobytů v Oxfordu

13. 12. 2016

Centrum pro studium politické filosofie, etiky a náboženství FF UK vyhlašuje soutěž o podporu krátkodobých výzkumných pobytů na Oxford University.

FF UK navštívila delegace z Guangdong University of Foreign Studies

9. 12. 2016

Gundongská univerzita je domovem jednoho z klíčových výzkumných center pro humanitní a sociální vědy v Číně a  zaměřuje se zvl. na mezikulturní studie.

Newsletter FF UK