Mezinárodní přednáškový cyklus Mobilita, hranice a identita v dnešní Evropě

Na pozvání Francouzských institutů v České republice, v Rakousku a v Maďarsku a Filozofické fakulty Univerzity Karlovy se dne 29. března 2016 od 18:30 uskuteční první setkání v rámci mezinárodního přednáškového cyklu Mobilita, hranice a identita podpořeného programem Fonds d’Alembert.

Na přednášce vystoupí profesoři politických věd, právní experti i představitelé nevládních organizací. Jednotlivé příspěvky se budou zabývat otázkou státní moci v řešení migrační krize. Debata bude probíhat na téma volného pohybu osob v Evropské unii, budoucnosti Schengenské smlouvy, podmínky zadržování migrantů ve státech střední Evropy i povinnosti jednotlivých států z pohledu azylového a mezinárodního práva.

Vystoupí:
Catherine Wihtol de Wenden (Vysoká škola politických věd, Paříž) : Jakou moc má dnes stát v řízení migračních toků?
Solange Maslowski (Centrum právní komparatistiky, Právnická fakulta Univerzity Karlovy, Praha): Schengenská dohoda v době migrační krize
Nora Köves (Eötvös Karoly Institute, Budapešť): Otázky migrační politiky na vnějších hranicích EU: maďarský příklad?

Příspěvky zazní v angličtině nebo simultánně tlumočené do angličtiny.

Vstup volný do kapacity sálu, rezervace místa možná prostřednictvím e-mailu na katarina.hornackova@ifp.cz.

Podrobnosti události

Začátek události
29. 3. 2016 18:30
Štěpánská 644/35, Praha 1 (Francouzský institut v Praze, Kino 35)