Den latiny

Den latiny je celodenní sled přednášek a seminářů na různá témata, která navzájem spojuje právě latinský jazyk. Program je koncipován především pro středoškolské studenty a jejich pedagogy, ale vítáni jsou i další hosté z řad akademické obce i mimo ni. Cílem Dne latiny je představit latinu jako bránu do mnoha humanitních i uměleckých oborů a nabourat v široké veřejnosti značně rozšířenou představu o studiu latiny jako samoúčelném biflování gramatických tvarů.

Po skončení přednáškového programu jste srdečně zváni na vernisáž výstavy Uprchlická poezie.

V roce 1922, přesně před sto lety, bylo jeden a půl milionu řeckých uprchlíků z Malé Asie vykořeněno ze své domoviny. Tragickou shodou okolností letos v Evropě začala další válka a další uprchlická krize. Výstava skic Michalise Kundurise zpřítomňuje traumatickou paměť uprchlíků, to vše snoubeno s texty básníků uprchlíků.

.

Podrobnosti události

Začátek události
1. 12. 2022 10:00 - 17:00