Dr. Alex Valdman z Telavivské univerzity povede blokový kurz na FF UK

Ve spolupráci Pražského centra židovských studií FF UK a Katedry Blízkého východu FF UK s izraelským Nevzlin Center for Russian and East European Jewry se ve druhé polovině září uskuteční blokový přednáškový kurz „History of Jews in Eastern Europe“ k problematice sociálních dějin Židů ve východní Evropě v moderní době.

Zdroj: YouTube

Kurz bude vyučovat dr. Alex Valdman z Telavivské univerzity. Dr. Valdman je odborníkem na dějiny Židů v Rusku a ve východní Evropě v 19. a 20. století, nedávno mu v izraelském nakladatelství Magnes vyšla monografie o společenské a kulturní funkci státního vzdělávacího systému v carském Rusku a jeho vlivu na formování ruskožidovských elit.

Přednášky budou probíhat v následujících termínech v místnosti C240 v Celetné 20:

• 20.–22. 9. od 9:00 do 12:10
  • 26.–29. 9. od 9:00 do 10:30

Anotace je dostupná v SIS pod odkazem zde, případně kódem AHZ100070 a jménem History of Jews in Eastern Europe.