Na FF UK se koná Letní škola skandinávských a středoevropských dějin 20. století

Letní škola, která se koná od 22. června do 1. července 2023, je interdisciplinární platformou pro studenty historie a skandinavistiky, kteří se seznamují zejména s šedými zónami v bádání o druhé světové válce, politikou paměti, ale také s válkou v literárním ztvárnění.

Desetidenní program přivedl na půdu fakulty odborníky z univerzit v severní i střední Evropě, kteří účastníkům letní školy představují svůj aktuální výzkum a nejnovější badatelské trendy. Přednášky a exkurze probíhají převážně ve skandinávských jazycích. Letní školy se účastní studenti a pedagogové z NTNU Trondheim, FF UK, Univerzity Komenského v Bratislavě, Babeș-Bolyai University, Syddansk Universitet a Göteborgs Universitet.

Letní škola probíhá za podpory Erasmus+ BIP. Více informací o programu najdete zde.