V Recyklační dílně v Kampusu Hybernská si můžete opravit nebo vyrobit nábytek

15. srpna 2018 v prostorách Kampusu Hybernská startuje jedinečný pilotní projekt Recyklační dílna, jenž vzniká ve spolupráci Kampusu Hybernská při Filozofické fakultě Univerzity Karlovy za finanční podpory Pražských služeb, a. s., a ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy, Knihovnou věcí a Institutem cirkulární ekonomiky.

Smyslem Recyklační dílny je poukázat na možnosti recyklace a sdílení prostředků a know-how. Projekt umožní vrátit do užití hodnotný, zejména starší nábytek, který by jinak skončil na skládce. Vznikající dílna nabídne pravidelné workshopy, v jejichž rámci si zájemci budou moci bezplatně a pod vedením profesionálních instruktorů opravit či vyrobit různé druhy nábytku. Kampus Hybernská jakožto univerzitní projekt sází především na zájem studentů, jimž Recyklační dílna umožní jednak osvojit si užitečné praktické dovednosti, jednak získat nábytek. Půjde tedy zejména o vybavení domácí studovny – židle, křesla, stoly, knihovny, stolní lampy apod.

Zbavujete se kusu nábytku, který by podle vás mohl ještě někomu sloužit? Zvažte při své návštěvě sběrného dvora, zda ho svěříte do speciálního boxu, odkud poputuje k nám. Nebo se rovnou obracejte na Kampus Hybernská.

Společně můžeme pomoci všem, kdo si raději chtějí raději opravit starou věc, než kupovat novou, a také ukázat, jak hospodárně využívat odpad a přebytky a nezatěžovat životní prostředí více, než je nutné.

Na zahájení provozu Recyklační dílny a otevření dveří široké veřejnosti jste zváni 15. 9. 2018, kdy proběhne jednodenní happening Dílny a akce Opravme Česko. Více informaci  o projektu i o jednodenním happeningu na facebookovém profilu dílny.

kontaktní osoba:

Mgr. Jan Bičovský, Ph.D.