Výběrové řízení: Referent/ka Studijního oddělení – Referát SIS

17.8.2018

FF UK vypisuje výběrové řízení na pozici Referent/ka Studijního oddělení – Referát SIS.

Univerzita Karlova obhájila výborné umístění v dalších dvou mezinárodních žebříčcích

16.8.2018

UK: Univerzita Karlova obhájila své hodnocení v prestižních mezinárodních žebříčcích vysokých škol. Podle nejnovějšího vydání Academic Ranking of World Universities se umístila v první třetině třetí stovky hodnocených univerzit, v Tchajwanském rankingu se umístila na konci druhé stovky.

O Janu Palachovi s historikem Petrem Blažkem

16.8.2018

UK: V souvislosti s výročím sedmdesátých Palachových narozenin (11. srpna) poskytl historik Petr Blažek rozhovor, v němž uvedl řadu nových, dosud nepublikovaných skutečností, jako např. o Palachově zálibě ve zbraních, touze stát se hrdinou již od dětství, plánu k obsazení Českého rozhlasu či o úvahách o zastřelení sovětského vojáka.

Bohemisté celého světa přijeli do Prahy

15.8.2018

Úvodní přednáškou předního polského bohemisty Mieczyslawa Balowského dnes dopoledne začalo Mezinárodní sympozium o češtině jako cizím jazyku věnované 100 letům vývoje českého jazyka a literatury v samostatném státě.

V Recyklační dílně v Kampusu Hybernská si můžete opravit nebo vyrobit nábytek

15.8.2018

15. srpna v Kampusu Hybernská startuje pilotní projekt Recyklační dílna, jenž vzniká ve spolupráci Kampusu Hybernská při FF UK za finanční podpory Pražských služeb, a. s., a ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy, Knihovnou věcí a Institutem cirkulární ekonomiky. Smyslem Recyklační dílny je poukázat na možnosti recyklace a sdílení prostředků a know-how.

Výběrová řízení FF UK | léto 2018

14.8.2018

FF UK vypisuje výběrová řízení na pozice akademických i technickohospodářských pracovníků.

Zemřel přední znalec východní Evropy Václav Huňáček

14.8.2018

Ústav východoevropských studií FF UK s velkou lítostí oznamuje, že zemřel doc. PhDr. Václav Huňáček, CSc. Významný znalec východního křesťanství a kultury východní Evropy a dlouholetý pedagog, který ve svém oboru vychoval řadu žáků, odešel 7. srpna 2018.

Začátkem srpna bylo nově zpřístupněno na 1300 e-knih

13.8.2018

Univerzita Karlova začátkem srpna zpřístupnila uživatelům celkem 1352 titulů elektronických knih z 21 kolekcí. E-knihy jsou přístupné v platformě EBSCO eBooks a všechny nově zpřístupněné tituly jsou vyhledatelné i v univerzitním vyhledávači informačních zdrojů UKAŽ.

Zemřel Jiří Josek, překladatel, vydavatel a pedagog

12.8.2018

Ústav translatologie FF UK s hlubokým zármutkem oznamuje, že 10. srpna zemřel po těžké nemoci doc. PhDr. Jiří Josek, jeden z předních českých překladatelů angloamerické prózy, poezie a dramatiky, jehož překlady her Williama Shakespeara dnes na českých jevištích patří k těm nejčastěji uváděným.

NaFilM: Český film bude mít konečně své muzeum

8.8.2018

„Je to hodně náročné, protože projektem opravdu žijeme, ale stojí to za to,“ říká Adéla Mrázová a Terezie Křížkovská, pro které se vybudování prvního českého muzea filmu stalo životní náplní.

Newsletter FF UK