Zemřel historik umění prof. Vojtěch Lahoda

22.3.2019

Ústav pro dějiny umění FF UK se zármutkem oznamuje, že v pondělí 18. 3. 2019 zemřel ve věku 63 let významný český historik umění prof. PhDr. Vojtěch Lahoda, CSc.

Nově bylo otevřeno několik bakalářských a magisterských programů

19.3.2019

Přihlášky na tyto studijní programy je možné podávat do 15. dubna 2019. V rámci bakalářských programů se nově otevírají tyto: asijská studia: japanologie, asijská studia: koreanistika, jihovýchodoevropská studie, logika, obecná lingvistika, pedagogika a sinologie.

Výběrová řízení: právník / právnička a administrátor/ka veřejných zakázek

19.3.2019

FF UK vypisuje výběrová řízení na pozici právník/-ička a na pozici administrátor/-ka veřejných zakázek.

Vyšly Politicky korektní pohádky, které přeložili studenti Ústavu translatologie FF UK

19.3.2019

Nakladatelství Albatros vydalo Politicky korektní pohádky z pera amerického spisovatele Jamese Finna Garnera. Český překlad pohádek, které „přehodnocují vše, co jste kdy v pohádkách četli“, vznikl ve specializovaném překladatelském semináři pod vedením Mgr. Terezy Markové, vyučující a doktorandky Ústavu translatologie FF UK.

Aktuální výběrová řízení

18.3.2019

FF UK vypisuje výběrová řízení na pozice akademických i technickohospodářských pracovníků.

O současném Izraeli promluví na FF UK izraelský historik Ilan Pappé

18.3.2019

Přednáška, která se uskuteční 20. března, bude vycházet z Pappého nejnovější knihy Deset mýtů o Izraeli. Zabývat se bude historií sionismu, stavem demokracie v Izraeli a dvoustátním řešením izraelsko-palestinské otázky.

Novinky ve fondech fakultních knihoven za únor 2019

15.3.2019

Dnes byl na stránkách Knihovny FF UK zveřejněn seznam nových titulů ve fondech fakultních knihoven za únor 2019.

Knihovna FF UK varuje před nakladatelstvím Lambert Academic Publishing

14.3.2019

Akademičtí pracovníci i studenti FF UK pravidelně do svých e-mailových schránek dostávají výzvy k publikování svých prací v nakladatelství Lambert Academic Publishing (LAP). Knihovna FF UK varuje všechny členy akademické obce před publikováním v tomto nakladatelství, neboť toto nakladatelství naplňuje některé rysy tzv. predátorského nakladatele.

Filozofická fakulta UK rozvíjí spolupráci s Dillískou univerzitou

13.3.2019

S jednou z největších indických univerzit navázal vědeckou a pedagogickou spolupráci Ústav jižní a centrální Asie FF UK a Ústav českého jazyka a teorie komunikace FF UK. Týkat se má především filologických oborů indologie a bohemistika.

Komise pro vědu FF UK udělila doktorandům stipendia za vynikající výsledky

11.3.2019

Po jarním pilotním rozdělování stipendií v roce 2018 studentům doktorských studijních programů za vynikající výsledky rozdělovala Komise pro vědu FF UK studentům mimořádná stipendia za další významné vědecké úspěchy.

Newsletter FF UK