Aktuality

Univerzita Karlova je podle žebříčku Best Global Universities 210. nejlepší výzkumnou univerzitou na světě

29.10.2020

Univerzita podle žebříčku obhájila své postavení mezi nejlepšími světovými výzkumně orientovanými vysokými školami. V letošním ročníku hodnocení se umístila na 210. místě z celkem patnácti set porovnávaných výzkumných vysokých škol z více než osmdesáti zemí světa.

Byly uděleny Státní ceny a Ceny Ministerstva kultury pro rok 2020: mezi laureáty jsou absolventi FF UK

29.10.2020

Státní ceny a Ceny Ministerstva kultury byly uděleny 28. října 2020. Mezi osmi laureáty jsou čtyři absolventi Filozofické fakulty UK. Oceněným srdečně blahopřejeme.

Užitečné odkazy v době uzavírky knihoven

29.10.2020

Průběžně rozšiřovaný seznam odkazů užitečných po dobu výjimečné uzavírky knihoven.

Online Letní škola programu East and Central European Studies (ECES) byla nominovaná na cenu STUDY IN

26.10.2020

Nominaci na cenu „STUDY IN za počin v oblasti internacionalizace“ podalo 17 projektů, do užšího výběru jich postoupilo šest. Vítěz bude vyhlášen na začátku prosince. Letní školu organizuje tým programu ECES.

Sedmý ročník Mezinárodního dne archeologie na FF UK se koná online

26.10.2020

Mezinárodní den archeologie se každoročně odehrává třetí sobotu v říjnu jako oslava archeologie. Letos se na FF UK poprvé pořádal ve virtuálním prostředí. Odborníci připravili osm videí, která představují vybraná historická a archeologická témata.

Knižní novinky Vydavatelství FF UK

22.10.2020

Přinášíme výběr z nejnovějších titulů z produkce fakultního vydavatelství. Všechny uvedené knihy lze zakoupit se slevou v e-shopu nebo v Knihovně Jana Palacha. Publikace FF UK vycházejí zároveň také v elektronické verzi, která je studentům a zaměstnancům volně přístupná přes discovery službu ukaz.cuni.cz.

Novinky ve fondech fakultních knihoven za červenec–září 2020

15.10.2020

Dnes byl na stránkách Knihovny FF UK zveřejněn seznam nových titulů ve fondech fakultních knihoven za červenec–září 2020. Podívejte se na seznam všech 408 nově nakoupených či zpracovaných titulů.

Aktuální výběrová řízení: FF UK vypisuje výběrová řízení na pozice akademických i technickohospodářských pracovníků

12.10.2020

Ústav jazyků a komunikace neslyšících | Ústav východoevropských studií | ředitel/ředitelka Jazykového centra

Odešla dr. Helena Confortiová, dlouholetá spolupracovnice Ústavu bohemistických studií FF UK a lektorka Letní školy slovanských studií

9.10.2020

Ve věku 86 let odešla PhDr. Helena Confortiová, CSc. Svou pedagogickou dráhu učitelky češtiny pro cizince zahájila krátce po druhé světové válce.

Tlumočila ve finském úložišti jaderného odpadu i pilotům Formule 1. Za popularizaci finského jazyka a kultury získala dr. Lenka Fárová Řád finského lva

8.10.2020

Významné finské státní vyznamenání Řád finského lva v kategorii rytíř I. třídy udělil Lence Fárové prezident Finské republiky Sauli Niinistö. Ocenění, které se uděluje od roku 1942, získala vedoucí oddělení finských studií na FF UK za záslužnou práci na propagaci finského jazyka a kultury a šíření povědomí o finské literatuře v České republice.

Newsletter FF UK