Aktuality

Vychází prestižní publikace Ethnic Groups and Boundaries Today: A Legacy of Fifty Years, kterou spolueditoval ředitel Ústavu etnologie FF UK Marek Jakoubek

17.1.2019

Se sociokulturním antropologem Thomasem Hyllandem Eriksenem knihu připravili při příležitosti 50 let od vydání slavné publikace Ethnic Groups and Boundaries.

Přehled: Databáze přístupné v roce 2019

16.1.2019

Univerzita Karlova nebo jednotlivé fakulty nakupují velké množství bibliografických a plnotextových databází. Podívejte se na aktuální přehled databází pro rok 2019 a na seznam databází s ukončeným přístupem.

Univerzita Karlova odhalila pamětní dlaždici Jana Palacha

16.1.2019

Pamětní dlaždice je umístěna v prostorách Karolina a Univerzita Karlova jejím prostřednictvím připomíná významný čin studenta Filozofické fakulty UK Jana Palacha, který provedl jako protest proti lhostejnosti k okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy.

Novinky ve fondech fakultních knihoven za listopad a prosinec 2018

15.1.2019

Dnes byl na stránkách Knihovny FF UK zveřejněn seznam nových titulů ve fondech fakultních knihoven za listopad a prosinec 2018. Seznam všech 1416 nově nakoupených či zpracovaných titulů tříděných dle tematických skupin najdete na webu v nabídce Knihovna > Knihovní fondy > Novinky ve fondech knihoven. Podívejte se, co pro vás máme nového!    ________ Pošlete nám […]

V prosinci zemřela známá česká psycholožka Soňa Hermochová

14.1.2019

Na Filozofické fakultě UK několik let působila jako vedoucí Katedry psychologie a proděkanka pro zahraniční vztahy. Za svou pedagogickou praxi vedla mnoho mladých odborníků, kteří na ni budou s vděčností vzpomínat.

Aktuální výběrová řízení

14.1.2019

FF UK vypisuje výběrová řízení na pozice akademických i technickohospodářských pracovníků.

Národní filmové muzeum zahájilo pravidelný provoz. Jeho vznik iniciovali studenti filmové vědy na FF UK

14.1.2019

Sídlí v budově Mozartea ve Františkánské zahradě v centru Prahy. Otevřeno je každý den od 13 do 19 hodin kromě pondělí, dopoledne jsou vyhrazena školním programům.

Den otevřených dveří FF UK 2019 proběhne už tuto sobotu 12. ledna

11.1.2019

Den otevřených dveří FF UK se uskuteční v hlavní budově FF UK na nám. Jana Palacha 2 od 10 do 18 hod. Kromě prezentací všech otvíraných bakalářských a navazujících magisterských oborů budou připraveny např. prezentace studentských spolků.

Projekt KREAS a Česká asociace kognitivní lingvistiky vyhlašují výzvu pro přihlašování abstraktů na mezinárodní workshop zaměřený na gestikulaci a znakové jazyky

10.1.2019

Ve dnech 16. a 17. května 2019 proběhne v Kampusu Hybernská mezinárodní workshop Gesture-Sign Workshop Prague 2019: converging the perspectives on methods, theories, and applications pořádaný Filozofickou fakultou UK. Zájemci mohou abstrakty podávat do 28. února.

Newsletter FF UK

Newsletter FF UK