Platforma Dějiny ve veřejném prostoru vyhlašuje Call for Abstracts na svou čtvrtou konferenci

Konference spolupořádaná Filozofickou fakultou UK se bude konat 17.–18. října 2024 na Filozofické fakultě Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Letošním tématem je „Paměť pod tlakem: napětí, konflikty, katarze“. Příspěvky můžete posílat do 15. května 2024.

Historie vždy byla v úzkém kontaktu se současností. Do přítomnosti se nečekaně prolamuje i nepozorovaně prosakuje poskytuje živnou půdu představám o budoucnosti a někdy také legitimizuje naše rozhodování. Způsoby, jakými jako společnost užíváme minulost, proto vyžadují průběžnou reflexi. Platforma Dějiny ve veřejném prostoru v pravidelném intervalu poskytuje příležitost k mezioborové diskuzi zahrnující širokou škálu přístupů a zkušeností, které se problematiky zpřítomňování dějin ve veřejném prostoru dotýkají.

Pořadateli čtvrtého ročníku fóra Dějiny ve veřejném prostoru jsou Filozofická fakulta Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, Filozofická fakulta UK, Historický ústav AV ČR, Ústav pro soudobé dějiny AV ČR, Národní muzeum, Antikomplex a Muzeum města Ústí nad Labem.

Veškeré informace k výzvě i o samotné konferenci naleznete zde.